.


.
.
.
.

.
.
.
.
.
.
.

.
.
.
.
.
.

.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.

.
.
.m.stellacentrum.sk
Ekonomika
Všetky informácie z oblasti ekonomiky
Daimler rozšíri výrobu
(Stuttgart) - V druhom štvrťroku 2016 dosiahla spoločnosť Daimler odbyt 761,3-tisíca (z toho divízia Mercedes-Benz Cars 546,5-tisíca) osobných a úžitkových vozidiel, čo je medziročný nárast o sedem (respektíve o deväť percent).

O doteraz najvyšší kvartálny odbyt Mercedes-Benz Cars sa zaslúžili okrem iného vyše 20-percentné nárasty vo Francúzsku, Belgicku, Švédsku a Poľsku či v rekordnej Číne (+29 %) i sedempercentné zvýšenie v Nemecku. V USA skončil odbyt mierne pod vlaňajšou úrovňou. Obrat Daimleru vzrástol za druhý štvrťrok tohto roku o tri percentá: na 38,6 miliardy eur. Zisk pred zdanením a úrokmi (EBIT) dosiahol 3,258 miliardy eur. Zhodnotenie na jednu akciu spoločnosti predstavuje 2,27 (vlani 2,12) eura.

Ku koncu tohtoročného júna mal Daimler celosvetovo 286 860 (ku koncu vlaňajšieho roku 284 015) zamestnankýň a zamestnancov. Z nich 172 135 (respektíve 170 454) pracovalo v Nemecku. Ďalší pribudnú v novom závode značky s hviezdou v poľskom Jawore, západne od Vroclavi. Po počiatočných investíciách pol miliardy eur začne závod od roku 2019 výrobu štvorvalcových zážihových a vznetových motorov Mercedes-Benz pre osobné vozidlá.

V prvom polroku 2016 sa zvýšili hmotné investície spoločnosti Daimler na sumu 2,5 miliardy eur. Výdavky na výskum a vývoj narástli na 3,6 miliardy eur. Dve tretiny z nich smerovali do divízie Mercedes-Benz Cars. Osobitne na nové modely vozidiel či pohony obzvlášť efektívne z hľadiska spotreby paliva a šetrné voči životnému prostrediu.


Zdieľajte na Facebooku
STELLA Centrum Dopravných Informácií *75, umožňuje na tejto stránke prezeranie a preberanie informácií len na osobné, súkromné účely, nie na komerčné použitie, komerčnú prezentáciu. Používanie informácií z tejto stránky na komerčné účely, ich šírenie rozhlasovým vysielaním, prípadne ich zverejňovanie na iných webových stránkach je porušovaním autorských práv. Ich prípadné ďalšie publikovanie si vyžaduje písomný súhlas STELLA CENTRA.