.


.
.
.
.

.
.
.
.
.
.
.

.
.
.
.
.
.

.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.

.
.
.m.stellacentrum.sk
Ekonomika
Všetky informácie z oblasti ekonomiky
Hyundai ocenil mladých podnikateľov
(Offenbach) - Na slávnostnom evente v centrále Hyundai Motor Europe v Offenbachu, Nemecko, boli vyhlásení víťazi súťaže ‘Skills for the Future’ (Kvalifikácia pre budúcnosť) ročníka 2014.

Víťazný tím ‘Cross’ zo Slovenska, vyvinul, marketingovo uviedol a predal novú mobilnú aplikáciu pomenovanú ‘Careful Eye’. Aplikácia Careful Eye, využívajúca bezdrôtové spojenie bez nutnosti pripojenia na internet, umožňuje dospelým vodičom bezpečne a priamo komunikovať s deťmi cestujúcimi v zadnej časti kabíny automobilu. Video tímu Cross vysvetľujúce ich produkt je k dispozícii online.

Víťazný tím bol jedným z 15 finalistov zo siedmich štátov, zložených z mladých podnikateľov. Do európskeho finále postúpili víťazi národných súťaží.

Pri hodnotení 15 finalistov porota zohľadňovala štyri hlavné kritériá: výkonnosť (schopnosť dosahovať zisk a zabezpečiť dlhodobý rast), produkt (vytvorenie realistických produktov alebo služieb pre automobilový priemysel), inovatívnosť (demonštrujúc invenciu a trvale udržateľný rozvoj) a tímovú prácu (ako tím spolupracuje a prezentuje svoju spoločnosť).

Allan Rushforth, senior viceprezident a COO Hyundai Motor Europe ako predseda poroty výsledok komentoval slovami: “Tím Cross preukázal nadšenie a prehľad pri vývoji veľmi relevantného bezpečnostného produktu pre automobilový trh. Na porotu silno zapôsobila jeho profesionalita a podnikateľský zámer. Som veľmi hrdý na to, že Hyundai poskytol odbornú pomoc pri realizácii ich sna.“

“Usilujeme sa prispieť k ekonomickému rastu v Európe a investíciami do priemyselných lídrov zajtrajška prispievame k prosperite budúcnosti. Naše výchovné a poradné iniciatívy pomáhajú preklenúť medzeru medzi teoretickým vzdelaním a zručnosťami potrebnými pre uplatnenie na európskom trhu práce inšpirovaním budúcej generácie podnikateľov a poskytovaním potrebnej platformy pre úspech v podnikaní.”

Samuel Boskovič a Rastislav Šupšák zo spoločnosti Hyundai Motor Slovakia návštívili šesť študentských spoločností. „“Tím Cross vynikal hneď pri našom prvom stretnutí. Boli motivovaní, cieľavedomí, nechýbali im zručnosti a vedomosti a podrobne si preskúmali konkurenciu v oblasti aplikácií pre mobilné zariadenia, v ktorej sa rozhodli podnikať. Spolupracovať s členmi spoločnosti Cross bolo veľmi jednoduché vďaka ich profesionálnemu prístupu a často krát aj pre nás veľmi poučné,“ hovorí Samuel Boskovič, Marketing Specialist Hyundai Motor Slovakia.

Podľa najnovších štatistík je nezamestnanosť mladých ľudí v Európe na rekordnej výške s 5,5 miliónmi mladých ľudí (23 %) bez práce.

Program Skills for the Future, spoločná iniciatíva Hyundai a európskej agentúry pre vzdelávacie programy Junior Achievement-Young Enterprise (JA-YE) Europe, motivuje mladých ľudí získavať vedomosti a zručnosti, potrebné pre úspešné uplatnenie v modernej ekonomike. Počas trojročnej iniciatívy chce program osloviť 10.000 študentov v 15 štátoch, s ktorými bude spolupracovať 400 dobrovoľníkov Hyundai.

Okrem Allana Rushfortha šesťčlennú porotu tvorili Simone Baldassarri (generálny riaditeľ sekcie pre podnikanie a priemysel Európskej komisie), Diana Filip (zástupkyňa CEO, JA-YE Europe), Chas Hallett (vedúci redaktor magazínu Autocar), Ernst Kopp (manažér dielne Hyundai Motorsport) a David Labrosse (šéf plánovania produktov Hyundai Motor Europe Technical Centre).


Zdieľajte na Facebooku
STELLA Centrum Dopravných Informácií *75, umožňuje na tejto stránke prezeranie a preberanie informácií len na osobné, súkromné účely, nie na komerčné použitie, komerčnú prezentáciu. Používanie informácií z tejto stránky na komerčné účely, ich šírenie rozhlasovým vysielaním, prípadne ich zverejňovanie na iných webových stránkach je porušovaním autorských práv. Ich prípadné ďalšie publikovanie si vyžaduje písomný súhlas STELLA CENTRA.