.


.
.
.
.

.
.
.
.
.
.
.

.
.
.
.
.
.

.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.

.
.
.m.stellacentrum.sk
Ekonomika
Všetky informácie z oblasti ekonomiky
Mercedes: Historický predaj
(Stuttgart) - V marci 2014 bolo celosvetovo dodaných 158 523 a od začiatku tohto roku spolu 374 276 vozidiel značky Mercedes-Benz. Odbyt vozidiel tým o 13,3 percenta prekonal výsledok za marec a o 15,2 percenta za prvý štvrťrok 2013. Značka Mercedes-Benz tým zaznamenala najsilnejší mesiac v histórii.

V marci 2014 zaznamenala značka Mercedes-Benz najvýraznejšie prírastky okrem iného v Japonsku (+39,5 %), kde si udržiava prvenstvo medzi prémiovými vozidlami. Významné zvýšenie (+34,0 %) pokračovalo tiež v Číne (vrátane Hongkongu). Obzvlášť dobre sa vyvíjal odbyt vo Veľkej Británii (+19,8 %), ktorá akcelerovala celoeurópsky nárast. Potvrdenie prvenstva medzi prémiovými vozidlami zaznamenala automobilka na svojom najväčšom odbytišti v USA (+11,2 %) i na domácej pôde v Nemecku (+1,0 %).

Aj v marci pokračovalo úspešné ťaženie kompaktných modelov. Trieda A, B, CLA a už i GLA prispeli v kategórii kompaktov opäť k dvojcifernému prírastku (+26,4 %). Dvojciferne rástla v prvom kvartáli tiež Trieda E vo vyhotovení sedan i kombi (+38,0 %). A najžiadanejšia luxusná limuzína na svete: Mercedes-Benz Triedy S svoj odbyt za obdobie od začiatku roka dokonca zdvojnásobila. A počas tohtoročného marca vzrástol (+9,6 %) v porovnaní s vlaňajším aj odbyt SUV vozidiel.


Zdieľajte na Facebooku
STELLA Centrum Dopravných Informácií *75, umožňuje na tejto stránke prezeranie a preberanie informácií len na osobné, súkromné účely, nie na komerčné použitie, komerčnú prezentáciu. Používanie informácií z tejto stránky na komerčné účely, ich šírenie rozhlasovým vysielaním, prípadne ich zverejňovanie na iných webových stránkach je porušovaním autorských práv. Ich prípadné ďalšie publikovanie si vyžaduje písomný súhlas STELLA CENTRA.