.


.
.
.
.

.
.
.
.
.
.
.

.
.
.
.
.
.

.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.

.
.
.m.stellacentrum.sk
Ekonomika
Všetky informácie z oblasti ekonomiky
Opel Adam z Eisenachu
(Eisenach) - Tri milióny automobilov z Eisenachu – tento míľnik aktuálne oslavuje závod Adam Opel AG v spolkovej krajine Durínsko (Thüringen).

Prvým automobilom zmontovaným v závode Opel Eisenach bol Opel Vectra, predstavený hneď po zjednotení Nemecka v roku 1990. Od spustenia výroby Opel investoval do závodu Eisenach celkovo 1,2 miliardy EUR – naposledy takmer 200 miliónov EUR pre prípravu výroby modelu ADAM.

Od uvedenia na trh v minulom roku Opel zaevidoval vyše 80 000 objednávok na lifestylový miniautomobil v rámci celej Európy – ktorý je zárukou úspechu pre výrobný závod, kde spolu s modelom Corsa zabezpečuje vyťaženie výrobných kapacít a budúcu perspektívu.

Eisenach bol od začiatku závodom, ktorý vyvolal rozruch v automobilovom priemysle. Tu sa realizoval nový systém výroby zabezpečujúci najvyššiu kvalitu pri krátkych časoch výroby. Závod vytvoril nové štandardy – napríklad zapojením pracovníkov, kontinuálnymi zlepšeniami a sofistikovaným logistickým systémom. Už v roku 1993 General Motors vybral závod Opel Eisenach ako tréningové centrum pre celý koncern. Vyše 16 500 zamestnancov z celého sveta sa tu doteraz zoznámilo s najmodernejšími výrobnými postupmi. Závod Eisenach privítal aj rozličných prominentných hostí od spolkového kancelára Helmuta Kohla (1990 a 1992) po prezidenta USA Billa Clintona (1998).


Zdieľajte na Facebooku
STELLA Centrum Dopravných Informácií *75, umožňuje na tejto stránke prezeranie a preberanie informácií len na osobné, súkromné účely, nie na komerčné použitie, komerčnú prezentáciu. Používanie informácií z tejto stránky na komerčné účely, ich šírenie rozhlasovým vysielaním, prípadne ich zverejňovanie na iných webových stránkach je porušovaním autorských práv. Ich prípadné ďalšie publikovanie si vyžaduje písomný súhlas STELLA CENTRA.