.


.
.
.
.

.
.
.
.
.
.
.

.
.
.
.
.
.

.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.

.
.
.m.stellacentrum.sk
Ekonomika
Všetky informácie z oblasti ekonomiky
Renault v Alžírsku
(Oued Tlelat, Alžír) - Generálny riaditeľ spoločnosti Renault Carlos Ghosn spolu s predsedom vlády Alžírska Abdelmalekom Sellalom, s ministrom priemyslu a baníctva a s francúzskym ministrom zahraničných vecí a medzinárodného rozvoja otvorili Renault Algérie Production (RAP) – automobilový výrobný závod nachádzajúci sa v meste Oued Tlelat v pobrežnom regióne Oran.

Výrobný závod bude vyrábať model Renault Symbol na jednej produkčnej linke, ktorej výrobná kapacita je 25 000 vozidiel ročne. Druhá fáza, ktorá toto číslo navýši na 75 000 vozidiel ročne, je zatiaľ v štádiu plánovania. Druhá fáza prinesie lepšie zázemie dodávateľov a dobudovane niektorých častí závodu, ako napríklad lakovňu. Výrobný závod bude logisticky podporovaný centrom v Rumunsku. Týždenne bude zásobovaný viac ako 220 kontajnermi z logistického centra v Rumunsku. Tok materiálu je kontrolovaný a riadený priamo výrobným závodom a je koordinovaný so všetkými vlastníkmi RAP a všetkými dodávateľmi.

Nový Symbol, ktorý sa začne v Alžírsku vyrábať, dostane vyššiu výbavu a GPS navigáciu.
Spoločnosť Renault je hlavným výrobcom automobilov v krajine a dosahuje viac ako 25% podiel na trhu (údaj zo septembra 2014). Podľa ročných štatistík je Skupina Renault vďaka značkám Renault a Dacia lídrom na trhu v Alžírsku.


Zdieľajte na Facebooku
STELLA Centrum Dopravných Informácií *75, umožňuje na tejto stránke prezeranie a preberanie informácií len na osobné, súkromné účely, nie na komerčné použitie, komerčnú prezentáciu. Používanie informácií z tejto stránky na komerčné účely, ich šírenie rozhlasovým vysielaním, prípadne ich zverejňovanie na iných webových stránkach je porušovaním autorských práv. Ich prípadné ďalšie publikovanie si vyžaduje písomný súhlas STELLA CENTRA.