.


.
.
.
.

.
.
.
.
.
.
.

.
.
.
.
.
.

.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.

.
.
.m.stellacentrum.sk
Ekonomika
Všetky informácie z oblasti ekonomiky
Tri milióny Suzuki ročne
(Tokio) - V uplynulom fiškálnom roku (apríl 2014 až marec 2015) vyrobili závody japonskej značky Suzuki celosvetovo vyše 3,04 milióna vozidiel, čo znamená medziročný nárast o 6,5 percenta.

Prekročenie trojmiliónovej hranice produkcie predstavuje absolútny rekord v histórii Suzuki a prekonanie doposiaľ najväčšieho objemu 2,89 milióna vozidiel vyrobených za rok 2012.

Pri porovnaní vývoja domácej a zahraničnej výroby pokračoval trend prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničí pritom bolo vlani vyrobených 1 987 606 vozidiel tejto japonskej značky, pri medziročnom zvýšení o 6,9 percenta. Japonské automobilky vyprodukovali 1 055 078 vozidiel Suzuki, pri náraste domácej produkcie o 5,7 percenta.

Prvé miesto medzi japonskými a umiestnenie medzi desiatimi najžiadanejšími značkami dosiahla Suzuki vlani na Slovensku. Zároveň Suzuki SX4 zabodovalo v rebríčku desiatich najobľúbenejších modelov. Aktuálne sa aj na Slovensku teší zvýšenému záujmu vo svojej kategórii vozidiel: nový päťmiestny model – päťhviezdičková Vitara.


Zdieľajte na Facebooku
STELLA Centrum Dopravných Informácií *75, umožňuje na tejto stránke prezeranie a preberanie informácií len na osobné, súkromné účely, nie na komerčné použitie, komerčnú prezentáciu. Používanie informácií z tejto stránky na komerčné účely, ich šírenie rozhlasovým vysielaním, prípadne ich zverejňovanie na iných webových stránkach je porušovaním autorských práv. Ich prípadné ďalšie publikovanie si vyžaduje písomný súhlas STELLA CENTRA.