.


.
.
.
.

.
.
.
.
.
.
.

.
.
.
.
.
.

.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.

.
.
.m.stellacentrum.sk
Ekonomika
Všetky informácie z oblasti ekonomiky
Toyota v Poľsku
(Jelcz-Laskowice) - Motor s poradovým číslom jeden milión, vyrobený spoločnosťou Toyota Motor Industries Poland (TMIP), včera odcestoval do britského závodu Toyota Motor Manufacturing UK (TMUK), kde ho namontujú do vozidla Toyota Avensis.

Milióntym motorom zo závodu spoločnosti TMIP je vznetový agregát so zdvihovým objemom 2,0 l, vyrobený 21. augusta tohto roku. Motor vyexpedujú a následne zabudujú do Toyoty Avensis, ktorú vyrába britský závod TMUK.

Sériová výroba motorov v závode automobilky Toyota v poľskom meste Jelcz-Laskowice sa začala v marci 2005, keď výrobné linky po prvý raz opustili vznetové motory s objemom 2,0 a 2,2 l. V októbri 2009, teda po štyroch rokoch, oslávil závod pol milióna vyrobených motorov. V auguste 2010 začal závod TMIP montovať vznetové motory s objemom 1,4 l. Motory vyrábané v závode TMIP sa dnes používajú v modeloch Toyota Avensis, Corolla, Auris, Auris Touring Sports, Yaris, Verso a RAV4.

Automobilka Toyota má v Poľsku dva výrobné závody – TMIP a Toyota Motor Manufacturing Poland (TMMP) v meste Walbrzych. TMMP v súčasnosti vyrába prevodovky a zážihové motory.


Zdieľajte na Facebooku
STELLA Centrum Dopravných Informácií *75, umožňuje na tejto stránke prezeranie a preberanie informácií len na osobné, súkromné účely, nie na komerčné použitie, komerčnú prezentáciu. Používanie informácií z tejto stránky na komerčné účely, ich šírenie rozhlasovým vysielaním, prípadne ich zverejňovanie na iných webových stránkach je porušovaním autorských práv. Ich prípadné ďalšie publikovanie si vyžaduje písomný súhlas STELLA CENTRA.