.


.
.
.
.

.
.
.
.
.
.
.

.
.
.
.
.
.

.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.

.
.
.m.stellacentrum.sk
f1_clanky motoristom
Všetky zaujímavosti z motoristického športu
BMW a Dunlop
(Bratislava) - Nové BMW M235i Racing patrí v posledných rokoch k najpôsobivejším pretekárskym automobilom. V sezóne 2014 bude tento automobil „obúvať“ výhradne petekárske pneumatiky Dunlop.

Základom pretekárskeho automobilu je vozidlo BMW M235i Coupe, ktoré je vybavené trojlitrovým šesťvalcovým motorom s výkonom 333 konských síl. BMW M235i Racing rozširuje rad vozidiel BMW Motorsport v programe BMW Sports Trophy.

BMW Motorsport sa spolieha na odborné znalosti značky Dunlop, ako svojho exkluzívneho partnera v oblasti pneumatík. Tieto dve spoločnosti už oslávili spolu mnoho úspechov na pretekárskych dráhach. Z posledného obdobia to bolo víťazstvo v roku 2010 na 24hodinových pretekoch na Nürburgringu a v rokoch 2010 a 2011 ovládli americkú sériu Le Mans v súťaži konštruktérov a tímov. BMW a Dunlop spolupracujú aj v oblasti originálnej výbavy pre sériové automobily a mnoho modelov BMW je štandardne osadzované pneumatikami Dunlop RunOnFlat.

Dunlop pre „Green Hell“

Pretekárske vozidlo BMW M235i bude mať svoj vlastný šampionát BMW M235i Racing Cup, ktorý bude prebiehať v rámci vytrvalostnej série VLN Endurance Championship 2014. Každé preteky sa konajú na známom okruhu Nürburgring Nordschleife. Je to najdlhší a najnáročnejší európsky pretekársky okruh, ktorý kladie na vodičov, vozidlo i pneumatiky mimoriadne požiadavky, a tak získal prezývku „Green Hell“ (zelené peklo).

Dunlop, ako oficiálny technický partner BMW Motorsport, vybaví všetky vozidlá na šampionát svojimi pretekárskymi pneumatikami. Pneumatika Dunlop Motorsport 265/660 R18 bola spoločne s BMW Motorsport vyvinutá na pretekárske vozidlo BMW M235i Racing.

Okrem hladkých pneumatík na suchú vozovku, ktoré boli vyvinuté pre okruh v nemeckom regióne Eifel, Dunlop ponúkne aj pneumatiky do dažďa, poskytujúce vysokú priľnavosť a vynikajúcu stabilitu pri premenlivých podmienkach, ktoré sa často vyskytujú na takom dlhom okruhu aj počas jedného kola.

BMW M235i Racing Cup

Vozidlo BMW M235i Racing z hľadiska jeho výborných vlastností za rozumnú cenu uznávajú motoristické média, a preto sa toto vozidlo stalo veľmi populárne hneď v prvom roku. Doposiaľ je do tohtoročného BMW M235i Racing Cupu v pretekoch VLN Endurance Championship na Nürburgringu prihlásených 15 vozidiel. BMW M235i Racing Cup využíva výhradne pretekárske pneumatiky Dunlop


Zdieľajte na Facebooku
STELLA Centrum Dopravných Informácií *75, umožňuje na tejto stránke prezeranie a preberanie informácií len na osobné, súkromné účely, nie na komerčné použitie, komerčnú prezentáciu. Používanie informácií z tejto stránky na komerčné účely, ich šírenie rozhlasovým vysielaním, prípadne ich zverejňovanie na iných webových stránkach je porušovaním autorských práv. Ich prípadné ďalšie publikovanie si vyžaduje písomný súhlas STELLA CENTRA.