.


.
.
.
.

.
.
.
.
.
.
.

.
.
.
.
.
.

.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.

.
.
.m.stellacentrum.sk
f1_clanky motoristom
Všetky zaujímavosti z motoristického športu
DS 3 WRC v Monte Carle
(Bratislava) - S dvoma titulmi majstra sveta a 23 víťazstvami je DS 3 WRC najúspešnejším pretekárskym vozidlom v súčasnom seriáli WRC. Ikonické preteky na juhovýchode Francúzska v Monte Carlo otvoria novú sezónu majstrovstiev sveta od 19. do 25. januára 2015.

Na štart pretekov sa postavia dve vozidlá DS 3 WRC, ktoré zabojujú o body do pohára konštruktérov. Jednu posádku bude tvoriť Kris Meeke a Paul Nagle, ktorí absolvujú celú sezónu. V druhom vozidle sa predstaví postrach súperov : Špecialisti, ktorí na tejto trati získali už sedem víťazstiev. Sébastien Loeb a Daniel Elena prijali výzvu a v pretekoch rely sa predstavia rok po tom, ako skončili svoju spoločnú kariéru. Francúzsko-monacká dvojica môže na rely Monte Carlo, nevyspytateľnej pre svoje počasie, naplno zužitkovať svoje skúsenosti.

Hlasy z tímu

Yves Bonnefont, generálny riaditeľ značky DS: "Keď som dnes tímu oznámil, že Sébastien Loeb a Daniel Elena budú s DS 3 WRC štartovať na rely Monte Carlo, zavládlo obrovské nadšenie! Ide o vynikajúcu príležitosť, ako predstaviť novú prémiovú značku DS."

Yves Matton, riaditeľ Citroën Racing: "So siedmimi víťazstvami sú Seb a Daniel nepopierateľne najväčšími špecialistami na tieto preteky. Som presvedčený, že za volantom DS 3 WRC budú konkurencieschopní a využijú technické prednosti a pokrok vo vývoji vozidla. Náš tím aj naši partneri Total a Abu Dhabi sú hrdí a tešia sa na stretnutie v Monte Carle."

Sébastien Loeb: "Keď mi ponúkli, aby som za volantom DS 3 WRC otvoril sezónu majstrovstiev sveta v rely 2015, neváhal som ani minútu. Spolu s Danielom máme pre Monte Carlo slabosť. Krása ciest, večný poker pri voľbe pneumatík, sviatočná nálada, ktorá vládne na trati rýchlostných skúšok: na to všetko sa už netrpezlivo tešíme! Na DS 3 WRC, malú strelu, ako som vozidlo kedysi nazval, mám len tie najlepšie spomienky. Verím, že v Monte Carle 2015 si ich opäť pripomeniem. Pre mňa je výzva o to väčšia, že som sa tejto disciplíne už rok nevenoval. O niekoľko dní budem štartovať na Rallye du Var, aby som si pripomenul kontakt s vozidlom. Okrem toho sa mi podarilo upraviť si program tak, aby som sa mohol zúčastniť na testoch. V prestávke programu FIA WTCC bola pre mňa možnosť vrátiť sa do rodiny rely obrovským lákadlom.


Zdieľajte na Facebooku
STELLA Centrum Dopravných Informácií *75, umožňuje na tejto stránke prezeranie a preberanie informácií len na osobné, súkromné účely, nie na komerčné použitie, komerčnú prezentáciu. Používanie informácií z tejto stránky na komerčné účely, ich šírenie rozhlasovým vysielaním, prípadne ich zverejňovanie na iných webových stránkach je porušovaním autorských práv. Ich prípadné ďalšie publikovanie si vyžaduje písomný súhlas STELLA CENTRA.