.


.
.
.
.

.
.
.
.
.
.
.

.
.
.
.
.
.

.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.

.
.
.m.stellacentrum.sk
f1_clanky motoristom
Všetky zaujímavosti z motoristického športu
Hyundai a Bouffier
(Bratislava, 22. júla 2013) - Hyundai Motorsport aktuálne oznámil, že francúzske súťažné eso Bryan Bouffier nastúpil do tímu ako ďalší testovací jazdec pre rok 2013. Novinka prichádza iba týždeň po tom, ako Hyundai Motorsport potvrdil, že fínsky pilot Juho Hänninen bude testovacím jazdcom podieľajúcim sa na vývoji nového súťažného špeciálu i20 WRC v tomto roku.

Bryan Bouffier, trojnásobný poľský šampión v automobilových súťažach, sa v roku 2010 stal národným majstrom Francúzska v rely. V roku 2011 vyhral legendárne Rallye Monte Carlo a majstrovstvá Intercontinental Rally Championship, nedávno dominoval na pretekoch Tour de Corse v rámci Majstrovstiev Európy v automobilových súťažiach. Má bohaté skúsenosti ako testovací jazdec a jeho analytické schopnosti významne pomôžu tímu Hyundai Motorsport pri ďalšom vývoji modelu i20 WRC.

Kým Juho Hänninen sa so súťažným špeciálom i20 WRC zoznámil už v máji tohto roku, Bryan Bouffier si ho po prvý raz vyskúšal práve dnes. Obidvaja piloti budú hlavnými testovacími jazdcami Hyundai Motorsport pre rok 2013, pričom do konca roka ich podporia aj ďalší jazdci. Hyundai Motorsport chce pri vývoji využiť špecifické skúsenosti rozličných pilotov aby vytvoril z i20 WRC maximálne konkurencieschopné vozidlo.


Zdieľajte na Facebooku
STELLA Centrum Dopravných Informácií *75, umožňuje na tejto stránke prezeranie a preberanie informácií len na osobné, súkromné účely, nie na komerčné použitie, komerčnú prezentáciu. Používanie informácií z tejto stránky na komerčné účely, ich šírenie rozhlasovým vysielaním, prípadne ich zverejňovanie na iných webových stránkach je porušovaním autorských práv. Ich prípadné ďalšie publikovanie si vyžaduje písomný súhlas STELLA CENTRA.