.


.
.
.
.

.
.
.
.
.
.
.

.
.
.
.
.
.

.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.

.
.
.m.stellacentrum.sk
f1_clanky motoristom
Všetky zaujímavosti z motoristického športu
Hyundai i20 WRC
(Paríž 29. septembra 2016) - Hyundai Motorsport využil parížsky autosalón na predstavenie svojho špeciálu WRC pre sezónu 2017, s ktorým bude štartovať v budúcom roku na majstrovstvách sveta v automobilových súťažiach.

Automobil, konštrukčne vychádzajúci z trojdverovej verzie modelu Hyundai i20 novej generácie, bol vyvinutý podľa propozícií WRC na sezónu 2017, ktoré poskytujú konštruktérom väčšiu slobodu pri navrhovaní aerodynamických prvkov. Hyundai Motorsport má na zvyšné obdobie roka 2016 naplánovaný rozsiahly testovací program pre ďalší vývoj súťažného špeciálu pred jeho debutom na Rallye Monte-Carlo v januári.

Predpisy WRC na sezónu 2017 okrem toho povoľujú zvýšenie výkonu motora na 280 kW (380 k), väčší aerodynamický prítlak, väčšie a širšie pneumatiky, ako aj elektronický aktívny medzinápravový diferenciál v systéme pohonu všetkých kolies. Cieľom týchto nových technických predpisov je zvýšiť dynamiku a divácku atraktivitu šampionátu WRC.

Šéf tímu Michel Nandan povedal: „Propozície WRC pre sezónu 2017 WRC umožnili všetkým tímom začať na čistom liste papiera, čo predstavuje vzrušujúcu výzvu pre konštruktérov. Zmeny zvýšia úroveň diváckej atraktivity WRC na rýchlostných skúškach po celom svete so širšími a výkonnejšími automobilmi. Využili sme naše skúsenosti z dvoch plných sezón WRC, pričom chceme nadviazať na našu úspešnú sezónu 2016. Automobil pre sezónu 2017 sme začali testovať v apríli, kedy sme sa najprv sústredili na testovanie motora a pohonného ústrojenstva. Potom sme sa zamerali na podvozok, diferenciál a aerodynamiku. Neskôr v tomto roku ešte príde menšia evolúcia na motore aj podvozku. Už sa tešíme na predstavenie finálnej verzie koncom tohto roka.“

Hyundai Motorsport tento víkend štartuje na desiatom podujatí majstrovstiev sveta WRC 2016 – Tour de Corse - Rallye de France, kde nasadí tri automobily i20 WRC novej generácie. Doteraz tím absolvoval svoju najúspešnejšiu sezónu vo WRC s víťazstvami v Argentíne a Sardínii a so štyrmi ďalšími umiestneniami na stupienkoch víťazov v Monte-Carlo, Švédsku, Poľsku a naposledy v Nemecku.


Zdieľajte na Facebooku
STELLA Centrum Dopravných Informácií *75, umožňuje na tejto stránke prezeranie a preberanie informácií len na osobné, súkromné účely, nie na komerčné použitie, komerčnú prezentáciu. Používanie informácií z tejto stránky na komerčné účely, ich šírenie rozhlasovým vysielaním, prípadne ich zverejňovanie na iných webových stránkach je porušovaním autorských práv. Ich prípadné ďalšie publikovanie si vyžaduje písomný súhlas STELLA CENTRA.