.


.
.
.
.

.
.
.
.
.
.
.

.
.
.
.
.
.

.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.

.
.
.m.stellacentrum.sk
f1_clanky motoristom
Všetky zaujímavosti z motoristického športu
Hyundai Motorsport a Hänninen
(Alzenau, Nemecko, december 2013) - Hyundai Motorsport oznámil, že aktuálny testovací jazdec Juho Hänninen bude pilotovať druhý automobil i20 WRC na vybraných podujatiach majstrovstiev sveta v automobilových súťažiach FIA World Rally Championship v roku 2014, ako tímový partner hlavného pilota Thierry Neuvilla.

32-ročný Hänninen sa dôkladne zoznámil s tímom Hyundai Motorsport počas roka 2013, kedy absolvoval 3.500 testovacích kilometrov za volantom súťažného špeciálu i20 WRC. Fínsky jazdec zohral dôležitú rolu pri príprave tímu na jeho debut v budúcoročnej sezóne WRC a bude ďalším silným personálnym pilierom Hyundai Motorsport v roku 2014.

Hänninen bude v roku 2014 opäť štartovať so svojim spolujazdcom Tomi Tuominenom a svoj debut na WRC s tímom Hyundai bude mať vo februári na Rally Sweden, podujatí ktoré veľmi dôverne pozná. Vo Švédsku absolvoval svoju premiéru vo WRC v roku 2006, kedy vyhral triedu N a v tomto roku sa tam umiestnil na šiestom mieste v absolútnom poradí.

Hänninen počas svojej kariéry úspešne testoval rozličné súťažné automobily a od svojho prvého štartu v majstrovstvách sveta v automobilových súťažiach zvíťazil v Intercontinental Rally Challenge, FIA European Rally Championship a FIA Super 2000 World Rally Championship. V uplynulých rokoch nasadil vysoký štandard v kategórii S2000 a začiatkom tohto roka vo WRC vyhral jednu etapu na Rally Monte Carlo, čím demonštroval svoj jazdecký potenciál pre kráľovskú disciplínu automobilového súťažného športu.

“Som veľmi poctený, že ma Hyundai vybral ako jedného z pilotov druhého automobilu i20 WRC pre sezónu 2014, vrátane Rally Sweden, čo je jedna z mojich favorizovaných súťaží, ”povedal Hänninen.“ Od mája sme s tímom toho veľa urobili a bol to naozaj fantastický projekt, na ktorom som sa mohol podieľať. Všetci ľudia v tíme sú veľmi milí a panuje v ňom priateľská atmosféra, aj keď sa súčasne každý snaží na 100 %. Je to radosť pracovať s nimi pri testovaní a veľmi si vážim príležitosť štartovať na niektorých súťažiach za tím v roku 2014.”

Popri svojich štartoch na vybraných podujatiach s druhým automobilom Hyundai i20 WRC v budúcom roku bude Hänninen naďalej pokračovať vo svojej funkcii hlavného testovacieho jazdca pri príprave tímu na sezónu 2015.

Hyundai už oznámil, že za volantom druhého i20 WRC sa v roku 2014 vystrieda viacero jazdcov. Onedlho tím zverejní, kto bude štartovať v druhom automobile pri úvodnej súťaži Rallye Monte Carlo ako tímový druh hlavného pilota Thierry Neuvilla.


Zdieľajte na Facebooku
STELLA Centrum Dopravných Informácií *75, umožňuje na tejto stránke prezeranie a preberanie informácií len na osobné, súkromné účely, nie na komerčné použitie, komerčnú prezentáciu. Používanie informácií z tejto stránky na komerčné účely, ich šírenie rozhlasovým vysielaním, prípadne ich zverejňovanie na iných webových stránkach je porušovaním autorských práv. Ich prípadné ďalšie publikovanie si vyžaduje písomný súhlas STELLA CENTRA.