.


.
.
.
.

.
.
.
.
.
.
.

.
.
.
.
.
.

.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.

.
.
.m.stellacentrum.sk
f1_clanky motoristom
Všetky zaujímavosti z motoristického športu
Hyundai Motorsport v Poľsku
(Varšava) - Tím Hyundai Motorsport si pripísal na konto piate umiestnenie na stupienkoch víťazov v sezóne 2016 po dobrom výkone na Rally Poland, siedmom podujatí majstrovstiev sveta v automobilových súťažiach 2016 FIA World Rally Championship (WRC).

Hayden Paddon ako tentoraz najúspešnejší pilot Hyundai Shell World Rally Team dosiahol svoje tretie umiestnenie v top-three v tejto sezóne keď po dramatickej záverečnej skúške skončil ako tretí v celkovej klasifikácii. Po 21 náročných rýchlostných skúškach delilo tretiu, štvrtú a piatu pozíciu od seba iba 3,1 sekundy, ako štvrtý sa umiestnil Thierry Neuville, 0,8 sekundy za svojim tímovým kolegom.

Mokrá a šmykľavá trať sa postarala o napätie v nedeľu dopoludnia, keď posádky absolvovali posledné dve rýchlostné skúšky Baranowo (21,25 km) a Sady (8,55 km). Sklamanie zažil Dani Sordo, ktorý musel v predposlednej rýchlostnej skúške odstúpiť z pozície v top-ten po kolízii s ohraničením trate. No aspoň Neuville úspešne dokončil súťaž, belgický pilot sa umiestnil ako tretí v Power Stage Sady a tým získal ďalší bod do hodnotenia tímu.

V polčase sezóny 2016, kedy zostáva ešte absolvovať sedem súťaží, si tím Hyundai Motorsport udržiava druhé miesto v hodnotení výrobcov s celkovým počtom 135 bodov po započítaní 27 bodov získaných v Poľsku. Hayden Paddon sa posunul na tretie miesto v klasifikácii jazdcov, pričom Sordo a Neuville sú v top-six.

Výsledok, ktorý v Poľsku dosiahli Hayden Paddon (Hyundai i20 WRC novej generácie so štartovným číslom 4) a spolujazdec John Kennard, predstavuje ich tretie umiestnenie na stupienkoch víťazov v sezóne 2016 po druhom mieste vo Švédsku a víťazstve v Argentíne. Novozélandská posádka sa dobre vyrovnala so zákernými podmienkami trate v nedeľu dopoludnia pričom zviedla tesný súboj o tretie miesto s tímovými kolegami.

Thierry Neuville (Hyundai i20 WRC novej generácie so štartovným číslom 3) sa uplynulý víkend prejavil ako vážny konkurent v súboji o medailové pozície. Belgický pilot a jeho spolujazdec Nicolas Gilsoul prekonali pomalé tempo v piatok keď dokončili súťaž na štvrtom mieste s odstupom iba 3 sekundy za druhým miestom. Presvedčivá jazda v náročných podmienkach záverečnej Power Stage priniesla belgickej posádke zaslúžený osobitný bod do hodnotenia.

Dani Sordo (Hyundai i20 WRC novej generácie so štartovným číslom 20) sa usiloval dokončiť súťaž v top-ten, kým v zložitých podmienkach rýchlostnej skúšky SS20 (Baranowo) neskončil. Kontakt so svahom ohraničujúcim trať spôsobil neopraviteľné poškodenie zadnej nápravy vozidla a tak musela španielska posádky odstúpiť zo súťaže – po prvý raz v tejto sezóne.

Tretie miesto, ktoré vybojoval Hayden Paddon, prinieslo tímu Hyundai Motorsport druhé umiestnenie na stupienkoch víťazov v Poľsku v histórii. Predtým sa tiež na treťom mieste umiestnil na Rally Poland v roku 2014 Thierry Neuville. Hyundai i20 WRC novej generácie počas uplynulého víkendu demonštroval svoj potenciál štyrmi víťazstvami v rýchlostných skúškach. Automobil má teraz na konte dve víťazstvá, jedno druhé a dve tretie miesta v siedmich súťažiach, pričom všetky štyri posádky doteraz v priebehu sezóny získali body v Power Stage.

Celkové poradie

1. A. Mikkelsen / A. Jaeger (Volkswagen Polo R WRC) 2:37:34.4
2. O. Tanak / R. Molder (Ford Fiesta RS WRC) +26.2
3. H. Paddon / J. Kennard (Hyundai i20 WRC novej generácie) +28.5
4. T. Neuville / N. Gilsoul (Hyundai i20 WRC novej generácie) +29.3
5. J. M. Latvala / M. Anttila (Volkswagen Polo R WRC) +33.8
6. S. Ogier / J. Ingrassia (Volkswagen Polo R WRC) +40.3
7. C. Breen / S. Martin (Citroën DS3 WRC) +2:01.4
8. M. Østberg / O. Floene (Ford Fiesta RS WRC) +3:04.6
9. E. Camilli / B. Veillas (Ford Fiesta RS WRC) +5:23.1
10. T. Suninen / M. Markkula (Škoda Fabia R5) +5:53.3

2016 FIA World Rally Championship hodnotenie jazdcov

S. Ogier 143 bodov / A. Mikkelsen 92 / H. Paddon 72 / J. M. Latvala 68 / D. Sordo 68 / M. Østberg 62 / T. Neuville 61 / O. Tanak 52 / K. Meeke 26 / E. Camilli 24 / H. Solberg 14 / M. Prokop 12 / S. Lefebvre 10 / C. Breen 10 / T. Suninen 8 / E. Evans 6 / M. Ligato 6 / L. Bertelli 4 / P. Tidemand / E. Lappi 2 / N. Fuchs 2 / K. Abbring 2 / A. Kremer 1 / V. Gorban 1 / J. Kopecký 1

2016 FIA World Rally Championship hodnotenie výrobcov

Volkswagen Motorsport 196 bodov/ Hyundai Motorsport 135 / M-Sport World Rally Team 100 / Volkswagen Motorsport II 99 / Hyundai Motorsport N 78 / DMACK World Rally Team 58 / Jipocar Czech National Team 18 / Yazeed Racing 6

Všetky výsledky podliehajú oficiálnemu potvrdeniu FIA.


Zdieľajte na Facebooku
STELLA Centrum Dopravných Informácií *75, umožňuje na tejto stránke prezeranie a preberanie informácií len na osobné, súkromné účely, nie na komerčné použitie, komerčnú prezentáciu. Používanie informácií z tejto stránky na komerčné účely, ich šírenie rozhlasovým vysielaním, prípadne ich zverejňovanie na iných webových stránkach je porušovaním autorských práv. Ich prípadné ďalšie publikovanie si vyžaduje písomný súhlas STELLA CENTRA.