f1_clanky motoristom
Všetky zaujímavosti z motoristického športu
Hyundai a Rally Finland
(Jyväskylä, Fínsko) - Tím Hyundai Motorsport dokončil Rally Finland s dvoma automobilmi i20 WRC novej generácie v top-five po tesnom súboji počas posledného júlového víkendu a silnom výkone tímu v nedeľu.

V pozitívnom záverečnom dni Thierry Neuville vyhral rýchlostnú skúšku SS22 (Oittila) a Hayden Paddon sa umiestnil hneď za ním. Bolo to 30. víťazstvo tímu v rýchlostnej skúške v tejto sezóne a štvrté umiestnenie 1-2 v rýchlostnej skúške v roku 2016. Potom dvaja najúspešnejší piloti tímu na súťaži vo Fínsku ešte pridali výsledok 1-2 v záverečnej Power Stage, čím vybojovali osobitné body do hodnotenia výrobcov.

Piloti tímu Hyundai Shell World Rally Team Neuville a Paddon sa držali celý víkend nerozlučne pri sebe a tvrdo bojovali o umiestnenie na stupienkoch víťazov. Nakoniec sa pár umiestnil na štvrtom a piatom mieste v absolútnej klasifikácii, pričom v nedeľných štyroch rýchlostných skúškach znížil odstup od pódia na iba 4,6 sekundy.

Tento výsledok priniesol tímu Hyundai Motorsport značný počet bodov do hodnotenia výrobcov a pomohol mu upevniť si jeho druhú pozíciu v majstrovstvách sveta WRC.

Thierry Neuville (Hyundai i20 WRC novej generácie so štartovným číslom 3) a spolujazdec Nicolas Gilsoul zopakovali svoj výsledok z minuloročnej Rally Finland pred dvanástimi mesiacmi, kedy tiež skončili na štvrtom mieste. Hoci nedosiahla medailové umiestnenie, belgická posádka pokračovala v dobrom výkone po víťazstve na Sardínii a štvrtom mieste v Poľsku.

Hayden Paddon (Hyundai i20 WRC novej generácie so štartovným číslom 4) a spolujazdec John Kennard v nedeľu predviedli úctyhodný výkon s kvartetom časov top-two v rýchlostných skúškach, vrátane druhého miesta v Power Stage. Novozélandská posádka po náročnom víkende skončila hneď za svojimi tímovými kolegami na piatom mieste v celkovej klasifikácii, čím vybojovala cenné body do hodnotenia výrobcov.

Kevin Abbring (Hyundai i20 WRC novej generácie so štartovným číslom 20) a spolujazdec Seb Marshall splnili ciele vytýčené pred súťažou umiestnením v top-ten s deviatym miestom v absolútnej klasifikácii. Na svojom prvom podujatí WRC s automobilom Hyundai i20 WRC novej generácie posádka v nedeľu podala solídny výkon, vrátane šiesteho miesta v rannej otváracej rýchlostnej skúške Lempäa.

Napriek tomu, že tímu Hyundai Motorsport Hyundai Motorsport uniklo vytúžené prvé umiestnenie na stupienkoch víťazov na Rally Finland o 4,6 sekundy, výsledok z tohto víkendu predstavuje pokračovanie v úspešnej sezóne. Tím dokončil jednu z najnáročnejších súťaží sezóny s troma automobilmi v top-ten, získal ďalšie body do hodnotenia výrobcov a upevnil si svoju druhú pozíciu v majstrovstvách sveta.

Majstrovstvá sveta v automobilových súťažiach FIA World Rally Championship (WRC) sa najbližšie presunú do Nemecka na Rallye Deutschland, deviate podujatie sezóny, ktoré sa uskutoční v dňoch 18.– 21. augusta na asfaltovom povrchu. Pre tím Hyundai Motorsport so sídlom v Alzenau to bude domáca súťaž, na ktorej pred dvoma rokmi vybojoval pamätný výsledok 1-2.