.


.
.
.
.

.
.
.
.
.
.
.

.
.
.
.
.
.

.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.

.
.
.m.stellacentrum.sk
f1_clanky motoristom
Všetky zaujímavosti z motoristického športu
Hyundai a Rally Finland
(Jyväskylä, Fínsko) - Tím Hyundai Motorsport dokončil Rally Finland s dvoma automobilmi i20 WRC novej generácie v top-five po tesnom súboji počas posledného júlového víkendu a silnom výkone tímu v nedeľu.

V pozitívnom záverečnom dni Thierry Neuville vyhral rýchlostnú skúšku SS22 (Oittila) a Hayden Paddon sa umiestnil hneď za ním. Bolo to 30. víťazstvo tímu v rýchlostnej skúške v tejto sezóne a štvrté umiestnenie 1-2 v rýchlostnej skúške v roku 2016. Potom dvaja najúspešnejší piloti tímu na súťaži vo Fínsku ešte pridali výsledok 1-2 v záverečnej Power Stage, čím vybojovali osobitné body do hodnotenia výrobcov.

Piloti tímu Hyundai Shell World Rally Team Neuville a Paddon sa držali celý víkend nerozlučne pri sebe a tvrdo bojovali o umiestnenie na stupienkoch víťazov. Nakoniec sa pár umiestnil na štvrtom a piatom mieste v absolútnej klasifikácii, pričom v nedeľných štyroch rýchlostných skúškach znížil odstup od pódia na iba 4,6 sekundy.

Tento výsledok priniesol tímu Hyundai Motorsport značný počet bodov do hodnotenia výrobcov a pomohol mu upevniť si jeho druhú pozíciu v majstrovstvách sveta WRC.

Thierry Neuville (Hyundai i20 WRC novej generácie so štartovným číslom 3) a spolujazdec Nicolas Gilsoul zopakovali svoj výsledok z minuloročnej Rally Finland pred dvanástimi mesiacmi, kedy tiež skončili na štvrtom mieste. Hoci nedosiahla medailové umiestnenie, belgická posádka pokračovala v dobrom výkone po víťazstve na Sardínii a štvrtom mieste v Poľsku.

Hayden Paddon (Hyundai i20 WRC novej generácie so štartovným číslom 4) a spolujazdec John Kennard v nedeľu predviedli úctyhodný výkon s kvartetom časov top-two v rýchlostných skúškach, vrátane druhého miesta v Power Stage. Novozélandská posádka po náročnom víkende skončila hneď za svojimi tímovými kolegami na piatom mieste v celkovej klasifikácii, čím vybojovala cenné body do hodnotenia výrobcov.

Kevin Abbring (Hyundai i20 WRC novej generácie so štartovným číslom 20) a spolujazdec Seb Marshall splnili ciele vytýčené pred súťažou umiestnením v top-ten s deviatym miestom v absolútnej klasifikácii. Na svojom prvom podujatí WRC s automobilom Hyundai i20 WRC novej generácie posádka v nedeľu podala solídny výkon, vrátane šiesteho miesta v rannej otváracej rýchlostnej skúške Lempäa.

Napriek tomu, že tímu Hyundai Motorsport Hyundai Motorsport uniklo vytúžené prvé umiestnenie na stupienkoch víťazov na Rally Finland o 4,6 sekundy, výsledok z tohto víkendu predstavuje pokračovanie v úspešnej sezóne. Tím dokončil jednu z najnáročnejších súťaží sezóny s troma automobilmi v top-ten, získal ďalšie body do hodnotenia výrobcov a upevnil si svoju druhú pozíciu v majstrovstvách sveta.

Majstrovstvá sveta v automobilových súťažiach FIA World Rally Championship (WRC) sa najbližšie presunú do Nemecka na Rallye Deutschland, deviate podujatie sezóny, ktoré sa uskutoční v dňoch 18.– 21. augusta na asfaltovom povrchu. Pre tím Hyundai Motorsport so sídlom v Alzenau to bude domáca súťaž, na ktorej pred dvoma rokmi vybojoval pamätný výsledok 1-2.

Celkové poradie

1. K. Meeke / P. Nagle (Citroën DS3 WRC) 2:38:05.8
2. J. M. Latvala / M. Anttila (Volkswagen Polo R WRC) +29.1
3. C. Breen / S. Martin (Citroën DS3 WRC) +1:41.3
4. T. Neuville / N. Gilsoul (Hyundai i20 WRC novej generácie) +1:45.9
5. H. Paddon / J. Kennard (Hyundai i20 WRC novej generácie) +1:48.2
6. M. Østberg / O. Floene (Ford Fiesta RS WRC) +2:04.6
7. A. Mikkelsen / A. Jaeger (Volkswagen Polo R WRC) +2:22.4
8. E. Lappi / J. Ferm (Škoda Fabia R5) +4:53.8
9. K. Abbring / S. Marshall (Hyundai i20 WRC novej generácie) +5:22.4
10. T. Suninen / M. Markkula (Škoda Fabia R5) +5:35.5

2016 FIA World Rally Championship hodnotenie jazdcov

S. Ogier 143 bodov / A. Mikkelsen 98 / J. M. Latvala 87 / H. Paddon 84 / D. Sordo 68 / T. Neuville 76 / M. Østberg 70 / O. Tanak 52 / K. Meeke 51 / C. Breen 25 / E. Camilli 23 / H. Solberg 14 / S. Lefebvre 12 / M. Prokop 12 / T. Suninen 8 / M. Ligato 6 / E. Evans 6 / E. Lappi 6 / L. Bertelli 4 / K. Abbring 4 / P. Tidemand / N. Fuchs 2 / A. Kremer 1 / V. Gorban 1 / J. Kopecký 1

2016 FIA World Rally Championship hodnotenie výrobcov

Volkswagen Motorsport 227 bodov/ Hyundai Motorsport 168 / M-Sport World Rally Team 112 / Volkswagen Motorsport II 109 / Hyundai Motorsport N 86 / DMACK World Rally Team 58 / Jipocar Czech National Team 18 / Yazeed Racing 6


Všetky výsledky podliehajú oficiálnemu potvrdeniu FIA.


Zdieľajte na Facebooku
STELLA Centrum Dopravných Informácií *75, umožňuje na tejto stránke prezeranie a preberanie informácií len na osobné, súkromné účely, nie na komerčné použitie, komerčnú prezentáciu. Používanie informácií z tejto stránky na komerčné účely, ich šírenie rozhlasovým vysielaním, prípadne ich zverejňovanie na iných webových stránkach je porušovaním autorských práv. Ich prípadné ďalšie publikovanie si vyžaduje písomný súhlas STELLA CENTRA.