.


.
.
.
.

.
.
.
.
.
.
.

.
.
.
.
.
.

.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.

.
.
.m.stellacentrum.sk
f1_clanky motoristom
Všetky zaujímavosti z motoristického športu
Hyundai a Rally de Portugal
(Lisabon) - Krátko po svojom prvom umiestnení na stupienkoch víťazov začiatkom tohto mesiaca na Rally Mexico sa Hyundai Shell World Rally Team pripravuje na štvrtú súťaž v tohtoročnom kalendári majstrovstiev sveta FIA World Rally Championship – Rally de Portugal.

Hyundai Motorsport na Rally de Portugal po prvý raz nasadí tri automobily Hyundai i20 WRC.

Posádka Thierry Neuville a spolujazdec Nicolas Gilsoul, ktorá zabezpečila triumfálne miesto na stupienku víťazov v Mexiku, bude viesť Hyundai i20 WRC so štartovným číslom 7. Fínske duo Juho Hänninen a Tomi Tuominen sa vrátia na trať WRC po prvý raz od Rally Sweden v automobile so štartovným číslom 8. Obidve posádky môžu zbierať body pre Hyundai Motorsport.

K nim sa pripojí španielska posádka Dani Sordo a spolujazdec Marc Martí, ktorá bude štartovať za nedávno predstavený tím ‘Hyundai Motorsport N’ s automobilom Hyundai i20 WRC so štartovným číslom 20. Aj tento tím sa zúčastní na Fafe Rally Sprint tento víkend, čo je divácky mimoriadne atraktívne jednodňové podujatie pred samotnou súťažou, ktoré sa koná na rýchlostnej skúške Fafe-Lameirinha neďaleko mesta Porto.

Súťaž Rally de Portugal, ktorá sa tradične koná v regióne Algarve na juhu Portugalska, je prvým tradičným podujatím sezóny na nespevnenom štrkovom povrchu. Obsahuje namáhavé rýchlostné skúšky kombinujúce rýchle a široké cesty s kľukatými úzkymi pasážami a častými zmenami adhézie povrchu.
Tieto podmienky si vyžadujú veľmi dôslednú detailnú prípravu. Kvôli tomu Neuville, Hänninen a Sordo s tímom absolvovali dve samostatné testovacie série v regióne pred podujatím.

Napriek výraznému zvýšeniu sebadôvery celého tímu po vybojovaní miesta na stupienku víťazov na súťaži v Mexiku zostávajú ciele pre Rally Portugal rovnaké ako pre predchádzajúce tri podujatia WRC: pokračovať vo vývoji automobilu Hyundai i20 WRC a získať čo najviac skúseností v náročnom prostredí WRC.

Rally de Portugal má štart vo štvrtok 3. apríla v Casino Gardens v meste Estoril. Pred návratom do Algarve Stadium Service Park na nočnú prestávku účastníci absolvujú tradičnú rýchlostnú skúšku Super Special v hlavnom meste Lisabone. Víkendový itinerár obsahuje aj tradičné rýchlostné skúšky na štrkových cestách v Algarve a Alentejo.

Hyundai Motorsport na ďalšej súťaži Rally Argentina v máji bude štartovať opäť s dvoma automobilmi, keď Neuville bude pilotovať Hyundai i20 WRC so štartovným číslom 7. Tím už potvrdil, že na podujatí v okolí Villa Carlos bude Hänninen pilotovať Hyundai i20 WRC so štartovným číslom 8 Paz, kde bude sekundovať mladému Belgičanovi.


Zdieľajte na Facebooku
STELLA Centrum Dopravných Informácií *75, umožňuje na tejto stránke prezeranie a preberanie informácií len na osobné, súkromné účely, nie na komerčné použitie, komerčnú prezentáciu. Používanie informácií z tejto stránky na komerčné účely, ich šírenie rozhlasovým vysielaním, prípadne ich zverejňovanie na iných webových stránkach je porušovaním autorských práv. Ich prípadné ďalšie publikovanie si vyžaduje písomný súhlas STELLA CENTRA.