.


.
.
.
.

.
.
.
.
.
.
.

.
.
.
.
.
.

.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.

.
.
.m.stellacentrum.sk
f1_clanky motoristom
Všetky zaujímavosti z motoristického športu
Kohút v TOP 10 sveta!
(Jinín/Bratislava, 16. august 2013) - Minulý víkend sa na trati v českom Jiníne uskutočnili Majstrovstvá sveta juniorov v motokrose „Monster Energy FIM Junior Motocross World Championship 2013“. Spolu s ďalšími ôsmymi jazdcami na tomto vrcholnom svetovom podujatí Slovenskú republiku reprezentovali aj traja jazdci tímu MX Slovakia. Tomáš Kohút v kubatúre 85 ccm, Richard Šikyňa a Michal Novocký v kubatúre 125 ccm.

Na výborne pripravenej trati sa stretlo v troch triedach rekordných 227 jazdcov zo 41 krajín sveta . Štartová listina bola nabitá juniorskou elitou nielen zo starého kontinentu, ale nechýbali ani jazdci z USA, Kanady, Austrálie či Japonska.

Od prvých sobotňajších kvalifikačných jázd sa zvádzali neúprosné súboje o každú stotinu sekundy, nakoľko do hlavných pretekov v každej kubatúre postupovalo len 40 jazdcov s najlepšími kvalifikačnými časmi. Tomášovi Kohútovi sa podarilo kvalifikovať z vynikajúceho 10. miesta v jeho skupine, čím si zabezpečil sľubnú pozíciu na štartovacej rampe. Richardovi Šikyňovi a aj Michalovi Novockému sa to síce podarilo až z „Last Chance“, nakoľko ich počas kvalifikácie neobišli technické problémy.

Tomášovi Kohútovi sa darilo aj v nedeľu v hlavných pretekoch, keď mu po 12. mieste v prvej jazde a 9. mieste v druhej jazde patrí celkovo vynikajúca 9. priečka. Michal Novocký si nakoniec vyjazdil celkové 18. miesto (31. a 13.) a Richard Šikyňa 22. miesto (23. a 18.).

Na obrázkoch: Tomáš Kohút (s číslom 104), Richard Šikyňa (102) a Michal Novocký (74).


Zdieľajte na Facebooku
STELLA Centrum Dopravných Informácií *75, umožňuje na tejto stránke prezeranie a preberanie informácií len na osobné, súkromné účely, nie na komerčné použitie, komerčnú prezentáciu. Používanie informácií z tejto stránky na komerčné účely, ich šírenie rozhlasovým vysielaním, prípadne ich zverejňovanie na iných webových stránkach je porušovaním autorských práv. Ich prípadné ďalšie publikovanie si vyžaduje písomný súhlas STELLA CENTRA.