.


.
.
.
.

.
.
.
.
.
.
.

.
.
.
.
.
.

.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.

.
.
.m.stellacentrum.sk
f1_clanky motoristom
Všetky zaujímavosti z motoristického športu
Lexus RC F GT3 obstál
(Nürburgring) - RC F GT3, pretekárske vozidlo značky Lexus, zaujalo pri debutovom vystúpení víťazstvom v triede vo vytrvalostnej sérii VLN na legendárnom nemeckom okruhu Nürburgring.

Dve vozidlá RC F GT3, na ktorých súťažia európske tímy, skončili na prvom a druhom mieste v triede prototypov SPX a v celkovej klasifikácii sa umiestnili na 10. a 11. mieste. Obe vozidlá dokončili aj 28 kôl celého vytrvalostného okruhu Nürburgring, rovnako ako celkový víťaz.

Európske tímy z Nemecka sa spolupodieľajú na vývoji vozidla RC F GT3 a budú s ním pretekať aj na ďalších podujatiach VLN – série vytrvalostných pretekov na Nürburgringu, ktoré organizujú nemecké motoristické kluby. S vozidlom RC F GT3 súťaží aj japonský tím v triede GT 300 na japonskom šampionáte Super GT 2015.

Lexus RC F GT3 je postavený v súlade s predpismi GT3, určenými pre pretekárske vozidlá štýlu Grand Tourer, ktoré môžu súťažiť na rôznych šampionátoch po celom svete. Model vychádza zo športového kupé Lexus RC F, je však nižší, širší a váži len 1 250 kg. Poháňa ho tiež upravená verzia 5,0-litrového motora V8 z modelu RC F, ktorého výkon presahuje 400 kW (540 k).


Zdieľajte na Facebooku
STELLA Centrum Dopravných Informácií *75, umožňuje na tejto stránke prezeranie a preberanie informácií len na osobné, súkromné účely, nie na komerčné použitie, komerčnú prezentáciu. Používanie informácií z tejto stránky na komerčné účely, ich šírenie rozhlasovým vysielaním, prípadne ich zverejňovanie na iných webových stránkach je porušovaním autorských práv. Ich prípadné ďalšie publikovanie si vyžaduje písomný súhlas STELLA CENTRA.