.


.
.
.
.

.
.
.
.
.
.
.

.
.
.
.
.
.

.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.

.
.
.m.stellacentrum.sk
f1_clanky motoristom
Všetky zaujímavosti z motoristického športu
Hybrid F1 Mercedes-Benz
(Bratislava) - Hybridná pohonná jednotka (PU106A Hybrid Formel 1 Power Unit) pre pohon monopostov F1 Mercedes-Benz v aktuálnych pretekoch F1 priniesla svojim tvorcom jedno z najprestížnejších ocenení Dewar Trophy.

Ocenený tím tvorcov - dizajnérov a výskumníkov z HPP (Mercedes-AMG High Performance Powertrains) dokázal pre sezónu 2014 zvýšiť približne 29-percentnú účinnosť predchádzajúceho atmosférického 2,4-litrového osemvalca na viac ako 40 percent pri novom hybridnom šesťvalcovom turbomotore 1,6-litra. Vyvinul tak jeden z termicky najúčinnejších benzínom poháňaných hnacích mechanizmov, aký bol kedy skonštruovaný.

Dewar Trophy nesie meno podľa zakladateľa tohto ocenenia, sira Thomasa R. Dewara, člena parlamentu Spojeného kráľovstva Veľkej Británie a Severného Írska. Ocenenie od roku 1906 udeľuje, najmä za výnimočné zásluhy o rozvoj automobilového priemyslu, britský kráľovský automobilový klub (Royal Automobile Club). V 108-ročnej histórii členovia klubu pridelili len 43 takýchto ocenení a doteraz vo Formuli 1 iba štyri (z toho jedno patrí Mercedesu z roku 2009 za rekuperačný systém KERS).


Zdieľajte na Facebooku
STELLA Centrum Dopravných Informácií *75, umožňuje na tejto stránke prezeranie a preberanie informácií len na osobné, súkromné účely, nie na komerčné použitie, komerčnú prezentáciu. Používanie informácií z tejto stránky na komerčné účely, ich šírenie rozhlasovým vysielaním, prípadne ich zverejňovanie na iných webových stránkach je porušovaním autorských práv. Ich prípadné ďalšie publikovanie si vyžaduje písomný súhlas STELLA CENTRA.