.


.
.
.
.

.
.
.
.
.
.
.

.
.
.
.
.
.

.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.

.
.
.m.stellacentrum.sk
f1_clanky motoristom
Všetky zaujímavosti z motoristického športu
XIV. Rally Tríbeč
(Bratislava, 1. Jún 2013) - Pozývame vás na tretí diel slovenského šampionátu DMACK Rally 2013 – Majstrovstvá Slovenska sa dnes začal (a potrvá do nedele 2.6.) v okolí malebného pohoria Tríbeč. Uskutočňuje sa tam celkovo štrnásty ročník tejto po rokoch obnovenej, divácky obľúbenej súťaže, ktorá je jedinou v západnej časti Slovenska.

Námestie Ľ. Štúra v Topoľčanoch ovládnu dnes, v čase slávnostného štartu (o 18:00), posádky a fanúšikovia tohto športu. Dve súťažné etapy so samostatným bodovaním ponúknu vyše 140 ostrých kilometrov, rozdelených na 72,6 km v sobotu a 67,5 km v nedeľu. Boj s časom začne v sobotu o 8:21 na rýchlostnej skúške Skýcov 1 v kopcoch tríbečského pohoria, so štartom v Ješkovej Vsi. Tri trate, vrátane topoľčianskeho mestského okruhu, si súťažiaci v ten deň zopakujú hneď trikrát. Nedeľňajšie dve trasy uvidia posádky rovnako trikrát. V oboch etapách budú posádky bojovať pod Jankovým Vŕškom, na tradičnom úseku medzi Dolnými Vestenicami a Uhrovcom. V nedeľu zažijú autá v plnej kráse a rýchlosti aj vo východnej časti Tríbeča, na kultovej rýchlostnej skúške medzi Veľkými Uhercami a Skýcovom.

Mapy a divácky zaujímavé miesta nájdete na:
http://www.rallytribec.sk/mapy-maps/

Časový harmonogram podujatia nájdete na:
http://www.rallytribec.sk/dokumenty-documents/casovy-harmonogram-itinerary/

Koho uvidíme?

Publikum môže sledovať jazdecké umenie domácej posádky tímu MELICO Racing Jaroslav Melichárek/Erik Melichárek a ich Citroën C4 WRC. Bývalý majstrovský voz deväťnásobného majstra sveta WRC Sébastiena Loeba už slovenskí diváci zažili v rukách dvojice Laurent Viana/Isabelle Galmische. Toto sympatické francúzske duo tentokrát poteší fanúšikov so strojom Peugeot 207 S2000. Do boja o prvenstvo zasiahnu aj úradujúci majstri Slovenska, Poliaci Grzegorz Grzyb/Róbert Hundla reprezentujúci tím RUFA Šport, ktorí po roku opäť nasadia špičkový Ford Focus WRC. Zaujímavé budú tiež súboje s Jozefom „Ďodim“ Bérešom, ktorý tento rok súťaží na Subaru Impreza R4 tímu L Racing. Rovnaké farby ako Béreš bude hájiť aj ďalších šesť posádok, vrátane maďarskej dvojice István Pethó/Attila Ruboczki na Mitsubishi Lancer Evo IX R4. K najpočetnejším tímom patrí aj domáci MELICO Racing so štyrmi posádkami. Chýbať nebude ani KL Racing s tromi posádkami. Tomáš „Srnka“ Ondrej na svojom Mitsubishi Lancer Evo IX pobaví divákov adrenalínovými prejazdmi. Legendárne duo Igor Drotár/Vlado Bánoci nastúpi tradične s ich Škodou Fabia WRC. So štvrtým „WRC-éčkom“ v štartovom poli sa predstaví celkovo tretia posádka z minulého ročníka Karel Trněný/Václav Pritzl na Škode Fabia WRC. Medzi favoritov v boji o popredné priečky bude určite patriť maďarský pilot András Hadik na Subaru Impreza R4. Pozornosť fanúšikov bude pútať aj lotyšsko-ruské duo Vasily Gryazin/Dmitry Chumak a ich Ford Fiesta S2000, pre ktorých to bude premiérový štart na Slovensku. Do súboja o body v triede 3 zasiahnu aj skúsený Josef Semerád s Mitsubishi Lancer EVO IX, či bojovný Mário Csente na Subaru Impreza N15. K favoritom triedy 6 bude patriť najmä Pavol Nagy na Citroëne C2 R2. Majster Slovenska v pretekoch do vrchu Martin Koiš z neďalekých Bánoviec nad Bebravou odštartuje tak ako minulý rok na Forde Fiesta R2 a spestrením štartového poľa bude aj súťažný špeciál Petra Jurečku - Nissan 350Z, či nádherný „historik“ Mercedes 500 SLC Aleša Máčalu. Náročné trate pätnástich rýchlostných skúšok tríbečskej rally budú pripravené pre 33 posádok DMACK Rally 2013 – Majstrovstiev Slovenska, 20 posádok Slovenského rally pohára a 4 posádky Rally školy.

Doterajší priebeh sezóny DMACK Rally – Majstrovstvá Slovenska 2013

Úvodným podujatím tohtoročného seriálu DMACK Rally 2013 – Majstrovstvá Slovenska bola maďarská Eger Rallye, kam sa účastníci slovenského šampionátu vrátili po ročnej pauze. Rýchly asfalt, premenlivé počasie a tradične množstvo divákov boli hlavnými znakmi tejto obľúbenej maďarskej súťaže. Prvé víťazstvo sezóny si na svoje konto pripísala bratská dvojica Jaroslav Melichárek/Erik Melichárek z tímu MELICO Racing, ktorí v Egeri absolvovali premiéru na novom Citroëne C4 WRC a získali plný počet bodov za oba súťažné dni. Úradujúci majstri Slovenska Grzegorz Grzyb/Robert Hundla (Škoda Fabia S2000, RUFA Šport) si z prvého podujatia odniesli trofeje za druhé miesto. Jožko Béreš ml./Zoltán Répas štartovali v Egeri po prvýkrát v tíme L Racing s novým vozidlom Subaru Impreza R4 a získali trofeje za tretie miesto v absolútnom hodnotení MSR a prvé v Súťaži tímov za L Racing.

Začiatkom mája sa potom posádky presunuli na štart jubilejnej 20. Rally Prešov. Niektoré trate ešte dva týždne predtým schovával sneh. Ten sa síce rýchlo rozpustil, no zima po sebe zanechala extrémne šmykľavý asfalt plný prachu, kamienkov a miestami vyťahané blato. Spolu s hroziacimi búrkami patrila táto rely k tým najťažším, ktoré skúsení jazdci kedy absolvovali. Pre víťazov Eger Rallye - bratov Melichárekovcov nezačala prešovská súťaž práve najlepšie a po pár kilometroch prvej rýchlostnej skúšky prišli o možnosť bojovať o celkové prvenstvo. Vďaka technickým problémom stratili vyše sedem minút, čo je v tomto svete nedobehnuteľná strata. Napriek tomu vyhrali druhý súťažný deň a s 97 bodmi figurujú na priebežne druhom mieste v šampionáte. Prešovské víťazstvo padlo do rúk dvojici Grzegorz Grzyb/Robert Hundla, ktorí sa vďaka bodom za prvé a tretie miesto v jednotlivých súťažných dňoch stali priebežnými lídrami so 101 bodmi. Len s 11,1 sekundovou stratou na víťaza skončili na druhom mieste Jozef Béreš ml./Zoltán Répas. Tretie miesto obsadilo maďarské duo András Hadik/Krisztián Kertész (Subaru Impreza R4, XIQIO Racing). Súťaž tímov vyhral opätovne L Racing, ktorý do majstrovstiev stavia tradične najviac posádok.

Slovenský rally pohár mal tohtoročnú premiéru na Rally Prešov a na čele priebežného poradia figurujú absolútni víťazi tohto podujatia Maroš Kysucký/Martin Devoša (SEAT Ibiza, Fuchs Racing Team).

Priebežné poradie v absolútnom hodnotení DMACK Rally 2013 – Majstrovstiev Slovenska pred XIV. Rally Tríbeč:

1.Grzyb/Hundla 101 b.,
2. Melichárek/Melichárek 97 b.,
3. Béreš/Répas 92 b.,
4. Koči/Starý 74 b.,
5. Drotár/Bánoci 62 b.,
6. Hadik/Kertész 57 b.,
7. Csente/Těšinský 50 b.,
8. Pethő/Ruboczki 40 b.,
9. Nagy/Kušnier 40 b.,
10. Majerčák/Kollárik 36 b.

Priebežné poradie v absolútnom hodnotení SRP pred XIV. Rally Tríbeč:

1. Kysucký 50 b.,
2. Kundlák 47 b.,
3. Kravárik 35 b.,
4. Pavlinský 34 b.,
5. Haluška 30 b.,
6. Švec 30 b.,
7. Kekeňák 29 b.,
8. Buschbacher 24 b.,
9. Dedeček 22 b.,
10. Kožej 21 b.

Priebežné poradie v absolútnom hodnotení Súťaže tímov pred XIV. Rally Tríbeč:

1. L Racing 151 b.,
2. MELICO Racing 127 b.,
3. Subaru Komarno Rally Team 98 b.,
4. L Racing B 80 b.,
5. KL Racing 77 b.,
6. KL Racing B 76 b.,
7. Slovakia Rally System 68 b.,
8. CMM Media Sport 50 b

Fotografie: autosportfoto.sk


Zdieľajte na Facebooku
STELLA Centrum Dopravných Informácií *75, umožňuje na tejto stránke prezeranie a preberanie informácií len na osobné, súkromné účely, nie na komerčné použitie, komerčnú prezentáciu. Používanie informácií z tejto stránky na komerčné účely, ich šírenie rozhlasovým vysielaním, prípadne ich zverejňovanie na iných webových stránkach je porušovaním autorských práv. Ich prípadné ďalšie publikovanie si vyžaduje písomný súhlas STELLA CENTRA.