.


.
.
.
.

.
.
.
.
.
.
.

.
.
.
.
.
.

.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.

.
.
.m.stellacentrum.sk
f1_clanky motoristom
Všetky zaujímavosti z motoristického športu
Renault – Formula E
(Las Vegas, január 2014) - Jednomiestne elektrinou poháňané pretekárske vozidlo Spark-Renault SRT 01E predstavili včera v Las Vegas. Po jeho statických prezentáciách v Paríži a vo Frankfurte to bola jeho prvá dynamická prezentácia.

Spark – Renault SRT 01E sa predstavil pred davom fanúšikov, ktorí prišli navštíviť veľtrh Consumer Electronics Show v Las Vegas. Vozidlo predvádzal brazílsky pretekár Lucas di Grassi, ktorý vozidlo pilotoval pozdĺž bulváru Las Vegas až do centra mesta.

Akcia mala za úlohu preukázať, že vizionárska myšlienka plne elektrického pretekárskeho auta sa vďaka Renaultu stala realitou.

Generálny riaditeľ Renault Sport Technologies Patrice Ratti pri príležitosti predstavenia funkčného elektrického špeciálu povedal: " Všetci v Renaulte sme veľmi hrdí, že sme boli schopní ukázať na 100% elektrickom pretekárskom vozidle Spark-Renault , že spĺňa podmienky pre veľmi náročnú pretekársku jazdu. Práca, ktorá bola vykonaná všetkými technickými partnermi v priebehu posledných niekoľkých mesiacov bola fantastická. Sme veľmi radi, že sme dospeli až tak ďaleko a že sa začala éra 100% elektrického pretekárskeho vozidla."


Zdieľajte na Facebooku
STELLA Centrum Dopravných Informácií *75, umožňuje na tejto stránke prezeranie a preberanie informácií len na osobné, súkromné účely, nie na komerčné použitie, komerčnú prezentáciu. Používanie informácií z tejto stránky na komerčné účely, ich šírenie rozhlasovým vysielaním, prípadne ich zverejňovanie na iných webových stránkach je porušovaním autorských práv. Ich prípadné ďalšie publikovanie si vyžaduje písomný súhlas STELLA CENTRA.