.


.
.
.
.

.
.
.
.
.
.
.

.
.
.
.
.
.

.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.

.
.
.m.stellacentrum.sk
Novinka
Všetky novinky
NOVÝ CITROËN C3
(Paríž) - Citroën odhalil nový model Citroën C3. Predstavuje tak vynovený bestseller, ktorého sa od roku 2002 vyrobilo viac ako 3,5 milióna exemplárov.

So svojou farebnou osobnosťou stanovuje nové pravidlá v segmente mestských vozidiel. Vyznačuje sa tvarmi a grafickými prvkami, ktoré vozidlu pridávajú vzhľad a pocit bezpečia. Dizajn obohacujú aj široké možnosti personalizácie. Interiér nového modelu C3 sa zameral na komfort, kde sa každá cesta zmení na pobyt v pohodlnom priestore. Okrem toho disponuje aj najnovšími technológiami. Medzi nimi sa vo svetovej premiére predstavuje zabudovaná HD kamera ConnectedCAM Citroën™, určená na zaznamenávanie fotiek a videí.

Príchod nového modelu Citroën C3 prinesie do sveta automobilov nový vietor. Univerzálne mestské vozidlo sa vzďaľuje zaužívaným konvenciám a predstavuje sa ako energické a farebné vozidlo s príťažlivou osobnosťou.

Exteriér nového modelu C3 ponúka možnosť voľby z 3 farieb strechy, ktoré dopĺňajú farebné prvky v okolí hmloviek, krytov svetlometov, zadných okien a na prvku Airbump®. V interiéri sú k dispozícii 4 druhy vyhotovenia, aby si každý mohol vybrať ten, ktorý najviac vyhovuje jeho osobnosti. Nová C3 je s piatimi dverami praktickým vozidlom, no s dĺžkou 3,99 metra si uchováva kompaktné rozmery.

Citroën sa predstavuje vo svetovej premiére technológiu ConnectedCAM Citroën™. Ide o zabudovanú širokouhlú HD kameru, ktorá umožňuje zaznamenávanie fotiek alebo videí z cesty a ich následné publikovanie na sociálnych sieťach či uchovávanie pre vlastnú potrebu. Nový Citroën C3 ponúka viacero prvkov, ktoré vodičovi uľahčujú šoférovanie: 3D online navigáciu s hlasovým ovládaním, parkovaciu kameru, výstrahu pred opustením jazdného pruhu a sledovanie mŕtveho uhla. O pohon nového modelu Citroën C3 sa postarajú výkonné a účinné pohonné jednotky: benzínové PureTech, naftové BlueHDi, a najnovšia automatická prevodovka EAT6.

Nový model Citroën C3 meria na dĺžku 3,99 m a má polomer otáčania 10,7 metra, čo sľubuje veľmi dobrú obratnosť v meste. Zároveň disponuje piatimi dverami a piatimi sedadlami, takže vozidlo je za každých okolností veľmi praktické.

Nová C3 je vynikajúca na každodenné používanie. Odkladacie priestory boli vyvinuté tak, aby boli maximálne funkčné a aby ladili s celkovou harmóniou interiéru. Premyslený stredový odkladací priestor vytvára množstvo miesta v prednej časti vozidla a dopĺňa ho schránka pred spolujazdcom s objemom 6,25 l. Predné dvere disponujú priestrannými vreckami. Odvážnym krokom je ich svetlá farba, ktorá pomáha pri ľahšom hľadaní odložených vecí. Nová C3 v batožinovom priestore ponúka objem 300 l.

Vstup do nového modelu C3 uľahčuje bezkľúčové otváranie a štartovanie. Funkcia umožňuje zamykanie, odomykanie a štartovanie vozidla bez toho, aby vodič musel vytiahnuť kľúč z vrecka. Vozidlo rozpozná jeho kľúč v momente, keď sa začne blížiť.


Zdieľajte na Facebooku
STELLA Centrum Dopravných Informácií *75, umožňuje na tejto stránke prezeranie a preberanie informácií len na osobné, súkromné účely, nie na komerčné použitie, komerčnú prezentáciu. Používanie informácií z tejto stránky na komerčné účely, ich šírenie rozhlasovým vysielaním, prípadne ich zverejňovanie na iných webových stránkach je porušovaním autorských práv. Ich prípadné ďalšie publikovanie si vyžaduje písomný súhlas STELLA CENTRA.