.


.
.
.
.

.
.
.
.
.
.
.

.
.
.
.
.
.

.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.

.
.
.m.stellacentrum.sk
Novinka
Všetky novinky
Paríž: Honda Civic Type R
(Paríž, 2016) - Nový prototyp modelu Honda Civic Type R sa predstavil na parížskom autosalóne 2016 a ponúkol prvý náhľad na štýl modelu Civic Type R nasledujúcej generácie, ktorý sa oficiálne predstaví v roku 2017.

Prototyp modelu Type R má exteriér odetý do vysokoreflexnej povrchovej úpravy pripomínajúcej jemne leštený hliník, ktorá je jedinečná pre toto výstavné vozidlo.
V prednej časti je agresívny nárazník zvýraznený okrídleným predelom z uhlíkových vlákien a športovou červenou zvýrazňujúcou linkou.

Slávny červený znak H značky Honda, ktorým sa pýšia všetky modely Type R, sa nachádza nad novým vzduchovým prieduchom na maske auta. Okrem toho sa na kapote nachádza nový vzduchový prieduch s lapačom vzduchu umiestneným v strede lichobežníkového preliačenia. Dymové sklá svetlometov LED, smeroviek a bočných smeroviek zvýrazňujú agresívnejší charakter prototypu Type R.

Bočné prahy z uhlíkových vlákien sa tiahnu celým rázvorom medzi 20-palcovými zliatinovými diskami s čiernou lesklou povrchovou úpravou s červenými detailmi a vysokovýkonnými pneumatikami. Nové kolesá sú umiestnené vo zväčšených podbehoch.

Výrazný difuzér z uhlíkových vlákien prechádza pod širším zadným nárazníkom, ktorý ohraničuje tri plne funkčné koncovky výfuku s párom smerových krídelok na oboch stranách. Stredová koncovka výfuku má menší priemer a je zvýraznená metalickou červenou farbou. Výstupky na bočných stranách strechy smerujú dozadu smerom k vizuálne nápadnému zadnému krídlu.

Civic Type R novej generácie bol skonštruovaný v rámci rovnakého vývojového programu ako ostatní členovia rodiny Civic a v sériovo vyrábanej forme bude oficiálne predstavený budúci rok. Bude sa vyrábať v závode Honda of the UK Manufacturing (HUM) vo Swindone, v globálnom výrobnom centre pre päťdverový hatchback, a spustenie jeho predaja v Európe sa očakáva v priebehu druhej polovice roku 2017.Zdieľajte na Facebooku
STELLA Centrum Dopravných Informácií *75, umožňuje na tejto stránke prezeranie a preberanie informácií len na osobné, súkromné účely, nie na komerčné použitie, komerčnú prezentáciu. Používanie informácií z tejto stránky na komerčné účely, ich šírenie rozhlasovým vysielaním, prípadne ich zverejňovanie na iných webových stránkach je porušovaním autorských práv. Ich prípadné ďalšie publikovanie si vyžaduje písomný súhlas STELLA CENTRA.