.


.
.
.
.

.
.
.
.
.
.
.

.
.
.
.
.
.

.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.

.
.
.m.stellacentrum.sk
Novinka
Všetky novinky
Paríž: Hyundai i10
(Paríž, 2016) - Spoločnosť Hyundai Motor predstavila model Hyundai i10 novými vyspelými bezpečnostnými prvkami a prvkami konektivity, prevzatými z vyšších segmentov, ako aj modernizáciou dizajnu, vrátane novej kaskádovitej masky chladiča.

Nový Hyundai i10 prichádza s mnohými zmenami dizajnu, vrátane novej kaskádovitej masky chladiča. Táto maska sa vyznačuje zakrivenými, prirodzene plynúcimi líniami a bude dôležitým prvkom novej identity modelov Hyundai v budúcnosti.

Nový Hyundai i10 má zmenený dizajn predného nárazníka a okrúhle denné svetlá z LED, umiestnené v horných rokoch novej masky chladiča. Na zadnej časti karosérie je modifikovaný zadný nárazník s čiernou vložkou a kruhovými zadnými svetlami do hmly, ktoré nadväzujú nový dizajn prednej časti. Aj zadné skupinové svetlá majú nové vyhotovenie. Profil nového modelu i10 dopĺňajú bočné ochranné lišty nového tvaru a veľkosti.

V interiéri ponuku poťahových látok rozšíril nový červený odtieň. Okrem toho si zákazníci teraz môžu vybrať pri všetkých verziách vybavenia interiér v štyroch farebných vyhotoveniach – modrom, oranžovom, béžovom a čiernom.

Technické zmeny na podvozku ako napríklad väčšie predné pružné dorazy pruženia a modifikovaný prevod hrebeňového riadenia prispeli k zlepšeniu jazdného komfortu a ovládateľnosti. Disky kolies formátu 14 palcov z oceľového plechu alebo ľahkej zliatiny majú nový dizajn.

Rovnako ako jeho predchodca sa nový Hyundai i10 bude vyrábať s dvoma benzínovými motormi – trojvalcom s objemom 1,0 litra a štvorvalcom 1,25 litra, poháňajúcimi predné kolesá prostredníctvom 5-stupňovej manuálnej prevodovky. Pri väčšom motore sa na želanie montuje 4-stupňová automatická prevodovka. Zvlášť úsporný model BlueDrive™, konštrukčne vychádzajúci z verzie 1.0 je vybavený osobitnými technickými prvkami na zníženie spotreby paliva. Okrem toho je Hyundai i10 s motorom 1,0 litra priamo z výroby k dispozícii aj vo verzii adaptovanej pre skvapalnený ropný plyn (LPG).

Konektivita, komfort a aktívna bezpečnosť

Ako reakcia na rastúci záujem o prvky konektivity môže byť nový Hyundai i10 na želanie vybavený navigačným systémom s dotykovým monitorom s uhlopriečkou 17,8 cm (7 palcov). Tento systém prostredníctvom Apple CarPlay a Android Auto umožňuje optimálnu integráciu a bezpečné ovládanie všetkých funkcií smartfónov, využívajúcich operačné systémy iOS a Android. Systém zahŕňa na 7 rokov predplatené služby LIVE Services, poskytujúce dopravné informácie v reálnom čase, lokálne správy o počasí, body záujmu ako aj informácie o stacionárnych radaroch a rýchlostných kamerách v štátoch, kde je to zákonom povolené. Hyundai i10 je jediným automobilom svojej triedy, ktorý poskytuje Android Auto, Apple CarPlay a LIVE Services v jedinom systéme infotainmentu.

Z hľadiska bezpečnosti nový Hyundai i10 prichádza s dvoma vyspelými asistenčnými systémami, ktoré pomáhajú predchádzať nehodám: protikolíznym výstražným systémom FCWS (Front Collision Warning System) a asistenčným systémom na udržiavanie vozidla v jazdnom pruhu LDWS (Lane Departure Warning System). Obidva systémy využívajú ako senzor prednú kameru. FCWS akusticky a vizuálne upozorňuje vodiča ak sa odstup od vozidla idúceho vpredu skráti natoľko, že hrozí riziko kolízie. LDWS pri rýchlosti nad 60 km/h monitoruje čiary vodorovného dopravného značenia jazdných pruhov na ceste a akusticky upozorní vodiča keď má automobil tendenciu vybočiť z jazdného pruhu bez zapnutých smerových svetiel na príslušnej strane.

V oblasti komfortu pokračuje novinka osvedčenými prvkami vybavenia svojho predchodcu: automatická klimatizácia, vyhrievaný volant a vyhrievanie predných sedadiel robia z neho ideálneho spoločníka do každého počasia a na každú aktivitu. V kabíne je miesto pre päť osôb a batožinový priestor má objem 252 litrov.


Zdieľajte na Facebooku
STELLA Centrum Dopravných Informácií *75, umožňuje na tejto stránke prezeranie a preberanie informácií len na osobné, súkromné účely, nie na komerčné použitie, komerčnú prezentáciu. Používanie informácií z tejto stránky na komerčné účely, ich šírenie rozhlasovým vysielaním, prípadne ich zverejňovanie na iných webových stránkach je porušovaním autorských práv. Ich prípadné ďalšie publikovanie si vyžaduje písomný súhlas STELLA CENTRA.