.


.
.
.
.

.
.
.
.
.
.
.

.
.
.
.
.
.

.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.

.
.
.m.stellacentrum.sk
Novinka
Všetky novinky
Mercedes-AMG GT R: s génmi pretekára
(Bratislava) - Nový Mercedes-AMG GT R v sebe integruje technológie typické pre motoristický šport, no ponúka ich aj pre bežné jazdenie. Využíva osemvalcový motor 3,982 litra s dvomi turbodúchadlami (430 kW/585 k; 700 Nm) umiestnený vpredu za prednou nápravou a na zadnej náprave 7-stupňovú dvojspojkovú prevodovku AMG SPEEDSHIFT DCT, pričom zrýchli z 0 na 100 km/h za 3,6 sekundy a dosahuje maximálnu rýchlosť 318 km/h.

Model má výrazne prepracovaný podvozok, prvýkrát s aktívnym vysúvateľným aerodynamickým profilom ukrytým v spodku vozidla ako aj novú aerodynamiku a inteligentnú odľahčenú konštrukciu v ktorej sa uplatňujú aj konštrukčné prvky z uhlíkových vlákien.

Už na prvý pohľad zaujme na vozidle nová mriežka chladiča AMG Panamericana (má 15 vertikálnych rebier) exkluzívna povrchová úprava s lakom AMG green hell magno či širšie predné a zadné blatníky umožňujúce väčší rozchod kolies pre optimálnu trakciu a ešte rýchlejší prejazd zákrut. Z prostredia motoristického športu čerpá tiež interiér novinky v ktorom nechýbajú: športové parametrické riadenie s variabilným prevodom, škrupinové športové sedadlá, do šírky dimenzovaná prístrojová doska a dominantná stredová konzola s autentickými materiálmi.

Aerodynamickú efektívnosť a optimálnu priľnavosť modelu k povrchu na ktorom jazdí zvyšuje nový spojler predného nárazníka s aktívnymi prvkami (roletkami regulujúcimi prívod vzduchu), veľké zadné krídlo a nový spojler zadného nárazníka s dvojitým difúzorom. Pre maximálnu jazdnú dynamiku sú taktiež navrhnuté kované disky s nízkou hmotnosťou a so závodnými pneumatikami. Nové je aj aktívne riadenie zadnej nápravy, kontrola trakcie nastaviteľná v deviatich stupňoch a podvozok s nastaviteľnou svetlou výškou s doplnkovou elektronickou reguláciou.

Mercedes-AMG GT R mal svetovú premiéru 24. júna 2016 na jednej z najtradičnejších anglických pretekárskych tratí: Brooklands. Do Európy sa začne dodávať v marci 2017.Zdieľajte na Facebooku
STELLA Centrum Dopravných Informácií *75, umožňuje na tejto stránke prezeranie a preberanie informácií len na osobné, súkromné účely, nie na komerčné použitie, komerčnú prezentáciu. Používanie informácií z tejto stránky na komerčné účely, ich šírenie rozhlasovým vysielaním, prípadne ich zverejňovanie na iných webových stránkach je porušovaním autorských práv. Ich prípadné ďalšie publikovanie si vyžaduje písomný súhlas STELLA CENTRA.