.


.
.
.
.

.
.
.
.
.
.
.

.
.
.
.
.
.

.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.

.
.
.m.stellacentrum.sk
Novinka
Všetky novinky
Paríž: OPEL Ampera a...
(Paríž, 2016) - Opel na tohtoročnom parížskom autosalóne prináša revolúciu do elektrickej mobility modelom Ampera-e. V čase od 1. do 16. októbra sa nový elektromobil po prvý raz predstaví verejnosti. Novinka má dojazd vyše 500 kilometrov, čo je výrazne viac ako konkurenčné modely v segmente. Ampera-e absolvuje šprint z 0 na 50 km/h za iba 3,2 sekundy ako športový automobil.

Ďalšími novinkami výrobcu z Rüsselsheimu na “Mondial de l\'Automobile 2016” sú MOKKA X a nová Zafira. Opel predstavuje aj ďalšie hviezdy autosalónu – mestský model KARL ROCKS a zvláštny model Cascada Supreme.

Ampera-e s výkonmi športového automobilu
Maximálny krútiaci moment 360 Nm je zodpovedný za temperament nového elektromobilu Opel. Výkon elektromotora je 150 kW / 204 k. Kompaktný automobil vyšprintuje z pokoja na tempo 50 km/h za iba 3,2 sekundy, zrýchlenie z 80 na 120 km/h pri predbiehaní absolvuje za iba 4,4 sekundy (predbežné hodnoty). Tým Ampera-e dosahuje dynamiku na úrovni modelov OPC, ktoré sú športovou špičkou značky Opel.

Ampera-e má výrazne dlhší dojazd ako väčšina konkurenčných elektromobilov. Podľa európskeho testovacieho cyklu NEDC (New European Driving Cycle), ktorý je aktuálnym štandardom pre porovnávanie dojazdu rozličných automobilov, dokáže nový elektromobil prekonať magickú hranicu dojazdu 400 kilometrov bez nutnosti dobíjať akumulátory (predbežné údaje podľa NEDC). To stavia model Ampera-e úplne do čela jeho segmentu. Kompaktné proporcie karosérie sa podarilo dosiahnuť vďaka uloženiu batérií pod podlahu kabíny. Efektívne priestorové usporiadanie komponentov pohonu umožnilo vytvoriť priestrannú kabínu posádky s dostatkom miesta pre pohodlné cestovanie piatich pasažierov a batožinový priestor objemom zodpovedajúci päťdverovým automobilom kompaktnej triedy. Ampera-e má systém infotainmentu IntelliLink najnovšej generácie a telematický systém Opel OnStar. Tento ocenený bezpečnostný a asistenčný systém umožňuje pripojenie až siedmich mobilných koncových zariadení do výkonného hotspotu Wi-Fi.

MOKKA X
Športové, robustné SUV upúta novou prednou časťou karosérie, nový interiér obsahuje funkčný a prehľadne usporiadaný prístrojový panel. Vyzerá nielen jednoduchšie a čistejšie, ale pôsobí aj oveľa precíznejšie. Zákazníci modelu MOKKA X si môžu vybrať zo systémov infotainmentu IntelliLink novej generácie; okrem toho systém OnStar zabezpečuje plnú konektivitu. Ďalšou technickou novinkou u modelu X je jeho inteligentný adaptívny systém pohonu všetkých kolies (4x4). Systém s elektronicky ovládanou multilamelovou spojkou automaticky mení pomer krútiaceho momentu prenášaného na jednotlivé nápravy od 100:0 po 50:50 percent. To zvyšuje bezpečnosť a aj pôžitok z jazdy.

Zafira v novom dizajne
Novinka neprináša iba osvedčené prvky svojho predchodcu ako systém sedadiel Flex7®, ergonomické predné sedadlá s certifikátom AGR (Aktion Gesunder Rücken e.V. – Kampaň za zdravý chrbát), nosič na bicykle FlexFix® alebo adaptívny podvozok FlexRide. Zafira novej generácie má navyše nový, výrazný dizajn karosérie a reštylizovaný interiér so zvlášť veľkým priestorom. Podľa koncového zariadenia je najnovší systém infotainmentu Opel IntelliLink kompatibilný s Apple CarPlay a Android Auto. Po prvý raz v tejto triede vozidiel Opel ponúka na želanie najnovšiu generáciu adaptívnych reflektorov AFL s technológiou LED.

KARL ROCKS
Opel v Paríži predstavuje aj model KARL ROCKS ako špeciálnu atrakciu pre mestských ľudí. Novinka má mnohé prvky skutočného SUV ako napríklad zvýšenú polohu sedadla, umožňujúcu lepší výhľad v premávke a pohodlnejšie nastupovanie. Nechýba ani aktuálna konektivita. Robustný exteriér zvýrazňujú nové nárazníky s ochrannými nájazdovými štítmi, čierne lemy blatníkov, strieborné pozdĺžne lišty strešného nosiča a 15-palcové dvojfarebné disky kolies z ľahkej zliatiny. Okrem toho KARL ROCKS zachováva praktické atribúty reprezentované piatimi dverami, piatimi miestami na sedenie, kompaktnými rozmermi a maximálnym objemom batožinového priestoru vyše 1000 litrov pri sklopených zadných operadlách a naložení až po strop. To všetko z neho robí ideálny automobil pre široké publikum mestských obyvateľov.

Cascada Supreme
Nový Opel Cascada Supreme – kabriolet pre všetky štyri ročné obdobia – stojí v centre expozície značky Opel na parížskom autosalóne. Štvormiestny kabriolet sa bude dať objednať v troch farbách – červenej “Pull Me Over Red”, bielej “Summit White” alebo čiernej “Black Meet Kettle”. Tieto tri farby karosérie jedinečným spôsobom akcentuje čierna maska chladiča, čierne vonkajšie spätné zrkadlá a lesklé čierne disky z ľahkej zliatiny formátu 20 palcov s leštenými vonkajšími plochami. Poťahy sedadiel, prístrojového panelu a čalúnenie dverí majú kontrastné prešívanie červenej farby, inšpirované jasne červenou líniou na karosérii futuristickej štúdie Opel GT Concept.Zdieľajte na Facebooku
STELLA Centrum Dopravných Informácií *75, umožňuje na tejto stránke prezeranie a preberanie informácií len na osobné, súkromné účely, nie na komerčné použitie, komerčnú prezentáciu. Používanie informácií z tejto stránky na komerčné účely, ich šírenie rozhlasovým vysielaním, prípadne ich zverejňovanie na iných webových stránkach je porušovaním autorských práv. Ich prípadné ďalšie publikovanie si vyžaduje písomný súhlas STELLA CENTRA.