.


.
.
.
.

.
.
.
.
.
.
.

.
.
.
.
.
.

.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.

.
.
.m.stellacentrum.sk
Novinka
Všetky novinky
PEUGEOT 301
(Bratislava) - PEUGEOT 301 je prvý automobil tejto značky, ktorý je vyvinutý špeciálne pre segment B sedany a na medzinárodných trhoch má za úlohu osloviť zákazníkov hľadajúcich sedan so štatutárnym štýlom.

Od uvedenia na trh v roku 2012 bolo vyrobených viac 360 000 kusov. Tento úspech je založený na : priestrannosť kabíny a objem batožinového priestoru sú najlepšie v segmente, dynamické správanie zodpovedá know-how značky PEUGEOT, koncepcia je prispôsobená lokálnym požiadavkám.

Aby nový PEUGEOT 301 spĺňal očakávania stále väčšieho počtu zákazníkov v tomto strategickom segmente, posilňuje svoje kvality novými tromfami.
Karoséria je odetá do najnovších štylistických kódov značky. Zvislá mriežka chladiča, svetlomety zasadené do karosérie a precízne vypracovanie stelesňujú robustnosť vozidla. Svetelné podpisy, ktoré vpredu tvoria LED diódy, vyjadrujú technologický charakter, ktorý je vo vnútri.

Veľký 7\'\' dotykový displej je stredobodom tohto vývoja. Vďaka kapacitnej technológii je tento displej rýchly a presný a poskytuje zobrazovanie cúvacej kamery a 3D navigácie TomTom. Duplikuje obsah smartfónu prostredníctvom konektivity Mirror Screen triple play, ktorá je jedinečnou ponukou v segmente.

Dynamiku podvozku vyzdvihujú moderné motory. 3-valcový benzínový motor PureTech je pre PEUGEOT 301 nový, avšak je ním vybavených už viac ako milión automobilov značky PEUGEOT na svete. Automatická prevodovka EAT6 najnovšej generácie s technológiou Quickshift je v ponuke s benzínovým motorom 1,6 L VTi 115. Pokiaľ ide o dieselové motory, motor 1,6 L BlueHDi 100 sa vyznačuje rekordne nízkou spotrebou a aj nízkymi emisiami.

Priestor pre cestujúcich je v novinke pohodlný a funkčný, ako vpredu tak aj vzadu. Použitá platforma s rázvorom 2,65 m zabezpečuje priestor pre piatich cestujúcich. Šírka vozidla na úrovni lakťov je 1,41 m vpredu a 1,40 m vzadu. Cestujúci na zadnom sedadle má v oblasti kolien priestor od 12 do 26 cm v závislosti od nastavenia predného sedadla, čo je rekordný rozmer v segmente. Každodenné používanie vozidla uľahčujú aj viaceré odkladacie priestory rozmiestnené v interiéri: priehradka na predných dverách, priehradka zabudovaná v prednej alebo v zadnej lakťovej opierke na centrálnej konzole, odkladacia schránka na rukavice.

Kufor má objem 640 litrov a patrí tak medzi kufre s najväčším objemom. Kufor zodpovedá 506 dm3 (VDA 210), pohybom ruky sa sklopia operadlá sedadiel v zadnom rade (delené na 1/3 a 2/3) a kufor sa zväčší na 1 332 dm3 (VDA 214).
Bezpečnostné prvky sú na vysokej úrovni s kompletným vybavením: ABS, ESP, AFU - podpora brzdenia v núdzi a detekcia podhustenia pneumatík DSG. Cestujúci sú chránení prednými a bočnými airbagmi, pripútaní sú troj-bodovými bezpečnostnými pásmi. Pre bezpečnosť detí sú zadné sedadlá vybavené úchytmi IsoFix.

Konektivita, aplikácie...

Nový Peugeot 301 je viacúčelový nielen architektúrou interiéru, ale aj konektivitou na palube. Je možné nadviazať komunikáciu medzi vozidlom a vašim telefónom, bez ohľadu na model: USB, Bluetooth® a najmä Mirror Screen triple play. Táto posledná funkcia je unikátna v segmente a poskytuje súčasné systémy: Apple CarPlayTM , Android Auto, MirrorLink® . Cez dotykový displej auta vodič ovláda všetky aplikácie, ktoré sú užitočné počas jazdy a sú v jeho kompatibilnom telefóne. Bezpečnosť a pohodlie sú tak na vyššej úrovni. Po prvé nemusí už držať svoj smartfón v ruke, aby ho mohol používať, ale ovláda ho pomocou dotykov na kapacitnom dotykovom displeji, ktorý je ideálne umiestnený v strede palubnej dosky. Na druhej strane má prístup k obsahu smartfónu prostredníctvom veľkej 7\'\' obrazovky s vysokým rozlíšením.
Táto obrazovka sa aktivuje dotykom prsta či hlasu pomocou funkcie rozpoznávania hlasu, a to najmä pre funkcie navigácia, telefonovanie a médiá. Okrem prístupu k obsahu smartfónu, je to rozhranie multimediálneho systému, cúvacej kamery a 3D navigácie TomTom. Navigácia poslednej generácie zobrazuje stúpanie aj nerovnosti na ceste v troch rozmeroch pre intuitívne riadenie. Týka sa to aj niektorých miest.

Bezpečnosť

Moderná koncepcia PEUGEOT 301 poskytuje vysokú úroveň bezpečnosti, a to ako aktívnu tak aj pasívnu. Zadný parkovací asistent a cúvacia kamera uľahčujú ovládanie vozidla a parkovanie. Kamera premieta na veľký displej priestor, ktorý sa nachádza za vozidlom. Obmedzovač rýchlosti/ tempomat zaisťujú bezpečnosť a komfort na ceste. Systémy ako ESP, ABS, systém núdzového brzdenia AFU, rozsvietenie výstražných svetiel v prípade prudkého brzdenia alebo detekcia podhustenia pneumatík DSG sú neustále pripravené a aktivujú sa v prípade potreby .
V prípade nezvratného nárazu je bezpečnosť všetkých cestujúcich zaistená prednými a bočnými airbagmi (hlava/hrudník) a 3-bodovými pásmi vzadu. Okrem toho, zadné sedadlá sú vybavené úchytmi ISOFIX pre bezpečnú prepravu detí.

Podvozok

Značka PEUGEOT je známa kvalitou podvozkov. Použila svoje odborné znalosti, aby dynamické vlastnosti tohto modelu boli na najvyššej úrovni, tak ako je to na všetkých modeloch značky. PEUGEOT 301 kombinuje prednú nápravu Pseudo McPherson a zadnú nápravu s deformovateľnou priečkou. Kolesá majú obuté pneumatiky GoodYear alebo Bridgestone 185/65 R15T, Michelin 195/55 R16T. Predné brzdy sú kotúčové s priemerom 266 mm a zadné sú bubnové s priemerom 8\'\' alebo 9\'\' podľa jednotlivých krajín.
Úprava podvozku zaisťuje vynikajúci kompromis medzi komfortom a držaním na ceste, bez ohľadu na jazdné podmienky. Výsledkom je excelentné filtrovanie všetkých nerovností povrchu vozovky. Držanie na ceste a pohodlie na palube sú na najlepšej úrovni, a to aj na vozovkách vo veľmi zlom stave.
V súlade s požiadavkami značky je vďaka starostlivo kalibrovanému elektrickému posilňovaču riadenia zážitok z jazdy precízny. Okrem toho námaha vodiča vynaložená pri parkovaní a pri nízkych rýchlostiach bola minimalizovaná.

Nový PEUGEOT 301 sa vyrába v Španielsku v meste Vigo.


Zdieľajte na Facebooku
STELLA Centrum Dopravných Informácií *75, umožňuje na tejto stránke prezeranie a preberanie informácií len na osobné, súkromné účely, nie na komerčné použitie, komerčnú prezentáciu. Používanie informácií z tejto stránky na komerčné účely, ich šírenie rozhlasovým vysielaním, prípadne ich zverejňovanie na iných webových stránkach je porušovaním autorských práv. Ich prípadné ďalšie publikovanie si vyžaduje písomný súhlas STELLA CENTRA.