.


.
.
.
.

.
.
.
.
.
.
.

.
.
.
.
.
.

.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.

.
.
.m.stellacentrum.sk
Novinka
Všetky novinky
ŠKODA KODIAQ: ofenzíva začína
(Bratislava, júl 2016) - ŠKODA začína svoju SUV ofenzívu s modelom KODIAQ. SUV s outdoorovými schopnosťami je dlhé 4,70 m a ponúka najväčší batožinový priestor vo svojej triede. Nadštandardným prvkom výbavy v tomto segmente je aj voliteľný tretí rad sedadiel. KODIAQ symbolizuje všetky silné stránky značky - výrazný dizajn a vysokú funkčnosť. KODIAQ bude na trh uvedený začiatkom roka 2017.

ŠKODA s modelom ŠKODA KODIAQ vstupuje do celosvetovo rýchlo rastúceho segmentu - do triedy veľkých SUV. Touto ofenzívou chce automobilka osloviť nové skupiny zákazníkov, zvýšiť svoje trhové podiely a posilniť svoju pozíciu na svetových trhoch.

Nový dizajnový jazyk

Už na prvý pohľad je KODIAQ typickým modelom mladoboleslavskej automobilky. Má osobitý charakter, výrazný vzhľad a nový dizajnový jazyk značky, s ktorým vstupuje do segmentu SUV. V každodennom živote ponúka všestranné schopnosti pre rodinu, voľný čas a prácu. V päť aj sedemmiestnej verzii ponúka ŠKODA KODIAQ dostatok priestoru pre všetkých cestujúcich a batožinu. Päťmiestny automobil má s 2 065 litrami (pri sklopení druhého radu sedadiel) najväčší batožinový priestor vo svojej triede. Pozdĺžne posuvné zadné sedadlá sú súčasťou sériovej výbavy. Sklon operadiel sa dá podľa potreby nastavovať.

Jednoduchá obsluha, vysoká kvalita spracovania aj Simply Clever prvky sú hlavnými charakteristickými črtami modelov mladoboleslavskej automobilky. KODIAQ predstavuje nové inovatívne nápady. Jedným z nich je automaticky výsuvná plastová ochrana hrán dverí, ktorá zabraňuje ich poškodeniu pri otváraní. Pre najmladších pasažierov je v automobile elektrická detská bezpečnostná poistka a pre dlhé jazdy Paket spánok so špeciálnymi hlavovými opierkami.

Konektivita

Infotainment vychádza z druhej generácie koncernovej modulárnej stavebnice. Ponúka moderné funkcie a rozhrania a je vybavený kapacitnými dotykovými displejmi. Systémy Columbus a Amundsen disponujú funkciou WLAN-hotspot. Pre infotainment Columbus je v ponuke na želanie LTE modul, ktorý umožňuje internetové pripojenie na báze najrýchlejšieho mobilného štandardu.

Nové on-line mobilné služby značky ŠKODA zodpovedajú rýchlostnému štandardu LTE a sú rozdelené do dvoch kategórií: On-line služby infotainmentu slúžiace pre informácie a navigáciu a služby Care Connect, ktoré pomáhajú pri poruchách a v núdzi. Tlačidlo núdzového volania eCall, ktoré bude v Európe predpísaným štandardom až od roku 2018, bude KODIAQ ponúkať v rámci služby Care Connect už dnes. Ďalšie on-line služby fungujú prostredníctvom aplikácie ŠKODA Connect App. S nimi je možné automobil na diaľku kontrolovať, konfigurovať a nájsť pomocou smartfónu.

Inteligentné prepojenie medzi automobilom a smartfónom dosahuje platforma SmartLink so štandardmi Apple CarPlay, Android Auto, MirrorLinkTM a SmartGate, ktorá je súčasťou voliteľnej ponuky k základnému infotainment systému Swing. Pre vyššie infotainment systémy je SmartLink súčasťou sériovej výbavy. Phonebox s indukčným nabíjaním pripája smartfón k anténe automobilu a súčasne ho bezdrôtovo nabíja.

Asistenčné systémy

Vonkajšie kamery Area View ukazujú na palubnom displeji niekoľko pohľadov na okolie automobilu. Pokiaľ je za veľkým SUV pripojený príves, prevezme pri pomalom cúvaní riadenie asistent pre jazdu s prívesom. Novinkou je prediktívna ochrana chodcov, ktorá dopĺňa systém Front Assist. Nová je tiež funkcia zabrzdenia pri vjazde a cúvaní z parkovacieho miesta. Vozidlo samočinne zabrzdí, akonáhle za sebou rozpozná prekážku.

Pre KODIAQ sú k dispozícii aj ďalšie asistenčné systémy. Udržujú dostatočný odstup pred nasledovanými automobilmi, uľahčujú vodičovi prechádzanie z pruhu do pruhu alebo ho naopak v jazdnom pruhu udržujú, upozorňujú na dôležité dopravné značky a asistujú pri parkovaní.

Motory a podvozok

Pri štarte predaja (na začiatku roka 2017) môžu zákazníci voliť medzi piatimi pohonnými jednotkami - dvomi motormi TDI a tromi motormi TSI. Najsilnejším benzínovým agregátom je motor 2,0 TSI, ktorý svojím výkonom 132 kW (180 k), ktorý je vďaka novo vyvinutému procesu spaľovania podobne úsporný ako agregát s menším zdvihovým objemom. Vďaka výraznému podielu vysokopevnostnej ocele je karoséria modelu ŠKODA KODIAQ relatívne ľahká, čo je ďalším dôležitým faktorom hospodárnosti automobilu.

Prenos výkonu zabezpečujú rôzne technológie - šesťstupňová manuálna prevodovka, prevodovka DSG, pohon predných kolies a pohon všetkých kolies 4×4. Veľké SUV zvláda cesty všetkého druhu komfortne a súčasne veľmi agilne. Ešte atraktívnejší je zážitok z jazdy, ak má automobil vo výbave voľbu jazdného profilu Driving Mode Select a adaptívny podvozok DCC. S nimi možno v niekoľkých módoch nastaviť riadenie, odozvu plynového pedálu, radenie prevodovky DSG a funkciu tlmičov.

KODIAQ sa aj v ťažšom teréne cíti ako doma. Tam, kde cesta končí, podporuje vodiča automobilu s pohonom 4×4 voliteľný režim Off-road. Stlačením tlačidla sa všetky relevantné systémy - manažment motora, asistenčné systémy a elektronické podvozkové systémy ABS a ESC - samostatne prispôsobia podmienkam v teréne. V prípade, že je automobil vybavený DCC, možno nastaviť aj tlmiče.
Zdieľajte na Facebooku
STELLA Centrum Dopravných Informácií *75, umožňuje na tejto stránke prezeranie a preberanie informácií len na osobné, súkromné účely, nie na komerčné použitie, komerčnú prezentáciu. Používanie informácií z tejto stránky na komerčné účely, ich šírenie rozhlasovým vysielaním, prípadne ich zverejňovanie na iných webových stránkach je porušovaním autorských práv. Ich prípadné ďalšie publikovanie si vyžaduje písomný súhlas STELLA CENTRA.