.


.
.
.
.

.
.
.
.
.
.
.

.
.
.
.
.
.

.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.

.
.
.m.stellacentrum.sk
Rady motoristom
Všetky rady
EyeDrive – inovácia pre všetkých vodičov
(Bratislava) - Dokonalé riešenie okuliarových šošoviek na šoférovanie pri akýchkoľvek svetelných či poveternostných podmienkach

Takmer každý vodič má skúsenosť s pocitom oslnenia alebo únavy zraku pri šoférovaní, najmä v noci alebo pri zlých poveternostných podmienkach.

Cez deň vidíme inak ako v noci. Za denného svetla vidíme farebne a zreteľne. Večer prepíname do nočného režimu – nevidíme tak zreteľne a rozlišujeme len odtiene sivej.

Najmä v noci trpí náš zrak pri šoférovaní istým hendikepom. Vidíme menej ostro a dráždi nás meniace sa svetlo. V prípade náhleho bodového svetla je naše videnie na niekoľko sekúnd narušené.

Pri šoférovaní však zrakom získavame viac ako 90 % všetkých informácií.

Nie je preto prekvapivé, že takmer každý druhý vodič sa necíti príjemne a bezpečne, a to najmä pri šoférovaní v noci. To spôsobuje hlavne oslňovanie a nadmerná stimulácia zraku svetlom. Vodiči majú v dopravných situáciách pocit oslepenia najmä protiidúcimi vozidlami (štúdia inštitútu Vision Impact Institute z r. 2002).

EyeDrive – vďaka technológii „reflect control“ ide o inováciu, ktorá je porovnateľná s rozvojom elektromobilov v automobilovom priemysle. Tento nový segment je navrhnutý konkrétne pre jasné videnie cez deň aj v noci a za akýchkoľvek poveternostných podmienok. Je to ideálne riešenie pre každého vodiča, ktorý trávi vo vozidle veľa času a chce do cieľa prísť v bezpečí a pohode aj po dlhšej ceste.

Aj v momente, kedy okuliarové šošovky so superantireflexnými vrstvami dosahujú svoje limity, preukazuje EyeDrive úžasnú ostrosť, a to najmä v noci.

EyeDrive vychádza z technológie „Reflect control“, ktorá nastoľuje nový trend.

Prináša jedinečnú kombináciu špeciálnej povrchovej úpravy a dizajnu okuliarovej šošovky. Dochádza ku kompenzácii dráždivých účinkov nadmernej svetelnej stimulácie zraku. Kontrasty sú intenzívne a objekty vyzerajú jasne a ostro.

Nočná odrazivosť šošoviek EyeDrive je až o 90 % nižšia než u bežných plastových šošoviek bez anitireflexnej úpravy a o 57 % nižšia než u šošoviek s viacvrstvovou povrchovou úpravou, ktoré sú aktuálne na trhu.

Preto okuliarové šošovky EyeDrive fungujú cez deň lepšie ako šošovky s viacvrstvovou povrchovou úpravou. Pri použití v noci potom fungujú dvakrát lepšie.

Vďaka širokým zorným poliam táto nová technológia zaisťuje komplexné kvalitné videnie – a to aj v kritických momentoch riešenia zložitej dopravnej situácie alebo pri cúvaní na priestorovo obmedzené parkovacie miesto.

Dostaňte sa ďalej s technológiou Transitions XTRActive
V kombinácii s technológiou Transitions Xtractive navyše zistíte, aké to je šoférovať v pohode a bezpečne pri akýchkoľvek podmienkach.

Technológia EyeDrive Transitions Xtractive stmavuje svetlo za čelným sklom až o 50 %. Aj pri najostrejšom slnku budete pohodlne a komfortne šoférovať. Ide o ideálne riešenie pre všetkých vodičov, a to aj bez predpisu na okuliare.

Táto nová technológia naozaj reaguje na potreby širokej cieľovej skupiny.

Pre koho sú ideálne?
Na EyeDrive si zvyknete rýchlo, pretože takmer každý z nás dobre pozná nepríjemný pocit zhoršeného videnia za volantom. Ide o ideálne riešenie buď ako dokonalý druhý pár okuliarov na šoférovanie, alebo ako skvelé jediné riešenie na každodenné použitie.

„Free-form“ dizajn jednoohniskových okuliarových šošoviek EyeDrive®Pro vypočítaný z približne 150 000 svetelných lúčov zabezpečuje cez deň ostré a ničím nerušené videnie až k okrajom rámov. Pri použití za šera a v noci nižšia sila v hornej časti šošovky umožňuje významné zlepšenie ostrosti mezopického videnia.*

Okuliarové šošovky EyeDrive Pro Progressive sú svojou mohutnosťou optimalizované na dosiahnutie stabilných zorných polí a pohodlného videnia. Široké pásma pre videnie na strednú vzdialenosť zaisťujú vynikajúcu viditeľnosť navigačného zariadenia, prístrojovej dosky a stredovej konzoly.

EyeDrive presvedčí o svojich unikátnych vlastnostiach zákazníkov v každom veku.

Takmer každý piaty nositeľ okuliarov hľadá okuliare určené na šoférovanie. EyeDrive skutočne oslovuje veľkú cieľovú skupinu.

(*u pokusných osôb došlo v priemere ku zvýšeniu vizuálnej ostrosti pri mezopických podmienkach /FH Lübeck; Bachelor-Arbeit Anne Bullwinkel, Studiengang Augenoptik/Optometrie 2012)

Viac informácií nájdete na www.eyedrive.sk.

EyeDrive – inovácia pre všetkých vodičov


Zdieľajte na Facebooku

Bez príspevkov

Meno:
Email:
Predmet:
Text:
Opíšte kontrolný kód 130478:

STELLA Centrum Dopravných Informácií *75, umožňuje na tejto stránke prezeranie a preberanie informácií len na osobné, súkromné účely, nie na komerčné použitie, komerčnú prezentáciu. Používanie informácií z tejto stránky na komerčné účely, ich šírenie rozhlasovým vysielaním, prípadne ich zverejňovanie na iných webových stránkach je porušovaním autorských práv. Ich prípadné ďalšie publikovanie si vyžaduje písomný súhlas STELLA CENTRA.