.


.
.
.
.

.
.
.
.
.
.
.

.
.
.
.
.
.

.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.

.
.
.m.stellacentrum.sk
Rady motoristom
Všetky rady
Navigácia pre karavany
(Bratislava, 4. jún 2012) - Mio, dodávateľ prenosných navigačných zariadení, predstavil nový model navigácie - Spirit 697 Lifetime Truck, ktorý už k štandardnej výbave ponúka špeciálny režim nákladného vozidla/karavanu. Nová 5“ navigácia disponuje novými funkciami pre rok 2012, ktoré spríjemnia jej každodenné použitie a vďaka AV konektoru je možné k nej pripojiť aj prijímač bezdrôtovej parkovacej kamery.

„Šoféri nákladných vozidiel sa denne stretávajú s nástrahami dopravy a v prípade, že často navštevujú nové miesta, navigácia s aktivovaným režimom Truck im umožňuje nájsť správnu trasu bez nečakaných prekvapení, čo ocenia aj cestovatelia s karavanmi a obytnými prívesmi,“ hovorí Tomáš Kudweis, obchodný a marketingový manažér Mio pre ČR a SR. „Tým, že šofér zadá do navigácie parametre svojho vozidla a prívesu, vyhľadanie a výber trasy sa tak automaticky vyhne miestam, ako sú nízke podjazdy, mosty s nízkou nosnosťou, úzke uličky, či ostré zákruty,“ dodáva T. Kudweis.

Nová navigácia Mio Spirit 697 Lifetime Truck prichádza s novými vlastnosťami, ktoré budú ponúkať aj ďalšie nové modely pre rok 2012. Prvou novinkou je Doživotná aktualizácia mapových podkladov (Lifetime update) v prípade všetkých modelov rady Spirit. S tým je spojená aj záruka na aktuálne mapové podklady po nákupe novej navigácie (do 30 dní) a jednoduchá možnosť ich aktualizácie až 4x ročne prostredníctvom dodávaného softvéru Mio More Desktop II.

Novou funkciou je voľba v menu – Near Me – ktorá zjednodušuje prístup k najčastejšie využívaným destináciám a vďaka tomu nie je nutné ich neustále a opakovane zadávať. Ďalšiu novinku Find My Car ocenia predovšetkým tí, ktorí sa nechcú starať o to, kde naposledy zaparkovali svoje auto. Navigácia Mio si zapamätá poslednú GPS polohu vozidla a výberom tejto voľby následne naviguje svojho majiteľa späť k autu aj v neznámej oblasti. Pre zaistenie vyššej bezpečnosti pri šoférovaní sú vybrané navigácie z novej rady Spirit 2012 vybavené aj funkciou Voice Command Plus, ktorá umožňuje hlasom nastaviť adresu pre navigovanie, vybrať destináciu z najčastejšie používaných, zvoliť obľúbené body záujmu (POI), a aj nastaviť jas displeja a hlasitosť pri navigovaní.

Konkrétne typ Mio Spirit 697 Lifetime Truck je vybavený aj funkciami známymi z predchádzajúcej generácie ako sú SmartRoutes, k optimálnemu výpočtu informácií zozbieraných od miliónov šoférov, 3D križovatkami, výberom trasy OnScreen s najrýchlejšou, najkratšou, najjednoduchšou a najekonomickejšou, či LearnMe Pro, ktorá sa učí štýl jazdy šoféra a prispôsobuje výber obvyklej trasy vrátane odhadovaného času príchodu do cieľa. Ďalej dopravným spravodajstvom RDS-TMC, databázou s rýchlostnými radarmi, parkovacím asistentom, režimom pre pešiu chôdzu, Bluetooth pre pripojenie mobilného telefónu a internetu, a tým aj on-line vyhľadávanie na Google a získavanie aktuálnej predpovede počasia v cieľovej destinácií.

Mio Spirit 697 Lifetime Truck bude dostupný v priebehu júna a predpokladaná doporučená koncová cena je 259€ vrátane DPH.


Zdieľajte na Facebooku

STELLA Centrum Dopravných Informácií *75, umožňuje na tejto stránke prezeranie a preberanie informácií len na osobné, súkromné účely, nie na komerčné použitie, komerčnú prezentáciu. Používanie informácií z tejto stránky na komerčné účely, ich šírenie rozhlasovým vysielaním, prípadne ich zverejňovanie na iných webových stránkach je porušovaním autorských práv. Ich prípadné ďalšie publikovanie si vyžaduje písomný súhlas STELLA CENTRA.