.


.
.
.
.

.
.
.
.
.
.
.

.
.
.
.
.
.

.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.

.
.
.m.stellacentrum.sk
Rady motoristom
Všetky rady
Opel ADAM a Siri Eyes Free
(Bratislava, 29. júna 2013) - Pre Opel ADAM so systémom infotainmentu IntelliLink je teraz k dispozícii aj Siri Eyes Free – inteligentný asistenčný systém, ktorý vodičovi poskytuje odpovede na vyslovené otázky.

Pomocou tlačidla na multifunkčnom volante môžu majitelia kompatibilného telefónu s operačným systémom iOS 6 využívať Siri Eyes Free na rozličné úkony, pričom ich pohľad môže zostať naďalej bezpečne upretý na cestu a ruky položené na volante. Siri Eyes Free je viac ako tradičný systém hlasového ovládania – dá sa ovládať konverzačným spôsobom akoby vodič viedol dialóg s inou osobou.

Aby sa minimalizovalo odpútanie pozornosti vodiča, Apple a Opel ďalej vylepšili funkčnosť hands-free. V režime Siri Eyes Free môže vodič svoj prístroj Apple ovládať výlučne hlasom. Napríklad na displeji mobilného telefónu sa pri používaní v kabíne nezobrazuje text konverzácie Siri. To je jedno z dôležitých konštrukčných opatrení, ktoré Apple a Opel urobili v rámci implementácie systému do vozidla v záujme maximálnej bezpečnosti.

Prvok je odteraz k dispozícii bezplatne vo všetkých verziách modelu ADAM vybavených systémom infotainmentu IntelliLink. No dá sa získať aj spätne. Od júla 2013 bude Opel poskytovať bezplatný update softvéru, umožňujúci doplniť funkčnosť Siri Eyes Free do doterajšieho systému IntelliLink. Systém IntelliLink si majitelia môžu kontinuálne modernizovať novým softvérom tak, aby bol vždy na rovnako aktuálnej úrovni ako ich prostriedky mobilnej komunikácie. Majitelia modelu ADAM môžu požiadať o update u svojho autorizovaného predajcu.


Zdieľajte na Facebooku

STELLA Centrum Dopravných Informácií *75, umožňuje na tejto stránke prezeranie a preberanie informácií len na osobné, súkromné účely, nie na komerčné použitie, komerčnú prezentáciu. Používanie informácií z tejto stránky na komerčné účely, ich šírenie rozhlasovým vysielaním, prípadne ich zverejňovanie na iných webových stránkach je porušovaním autorských práv. Ich prípadné ďalšie publikovanie si vyžaduje písomný súhlas STELLA CENTRA.