.


.
.
.
.

.
.
.
.
.
.
.

.
.
.
.
.
.

.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.

.
.
.m.stellacentrum.sk
Zaujímavosť
Všetky zaujímavosti
BMW Art Car
(Arles) - Pri príležitosti tohtoročného fotografického festivalu Rencontres d’Arles (4. júla - 25. septembra) oznámili jeho dlhodobí partneri BMW a dvojročná obrázková publikácia a zároveň značka Toilet Paper, ktorú vedú umelec Maurizio Cattelan a fotograf Pierpaolo Ferrari, vytvorenie vozidla „BMW i3 Spaghetti Car”.

Aby sa predišlo akýmkoľvek nezrovnalostiam, treba jasne povedať, že dielo, ktoré vytvoril Maurizio Cattelan, nie je oficiálnou súčasťou kolekcie BMW Art Car. Výtvor bude podľa želania samotného Cattelana zničený niekedy po skončení podujatia Rencontres d’Arles. Najbližším prírastkom do kolekcie BMW Art Car bude po diele, ktoré v roku 2010 vytvoril Jeff Koons, vozidlo BMW M6 GT3. „Jazdiacu skulptúru” momentálne nezávisle od seba vytvárajú John Baldessari americká legenda zo západného pobrežia a mladá pekinská multimediálna umelkyňa Cao Fei. Ich vozidlá sa predstavia koncom roka 2016 a v roku 2017.

Maurizio Cattelan pri pohľade na „Spaghetti Car”, ktoré sa nepovažuje za „umenie” ani za súčasť kolekcie BMW Art Car, povedal: „Toto je jednoznačne najlepšie Spaghetti Car, aké som ochutnal! Všetky tie roky vylepšovania sa nakoniec vyplatili! Úplne úžasné! Sklamal som sa v mojom úsilí o vytvorenie dobrej omáčky na špagety. Pokúšam sa o to už 37 rokov, odkedy som začal variť.”

„Spaghetti Car” je súčasťou projektu časopisu a značky Toilet Paper pod názvom „Hors Cadre/Out of Content.” Výstava zaberie verejný priestor v Arles počas trvania celého festivalu. BMW i3 sa stane mobilnou súčasťou vonkajšej multimediálnej inštalácie rovnako ako obrovské nástenné maľby a lehátka.

Vozidlo BMW i3 sa predstavilo v roku 2014 ako model BMW i, novej značky BMW zameranej na vizionárske automobily a technológie, služby prepojenej mobility ako aj na nové poňatie prémiovej triedy v podmienkach trvalej udržateľnosti.


Zdieľajte na Facebooku
STELLA Centrum Dopravných Informácií *75, umožňuje na tejto stránke prezeranie a preberanie informácií len na osobné, súkromné účely, nie na komerčné použitie, komerčnú prezentáciu. Používanie informácií z tejto stránky na komerčné účely, ich šírenie rozhlasovým vysielaním, prípadne ich zverejňovanie na iných webových stránkach je porušovaním autorských práv. Ich prípadné ďalšie publikovanie si vyžaduje písomný súhlas STELLA CENTRA.