.


.
.
.
.

.
.
.
.
.
.
.

.
.
.
.
.
.

.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.

.
.
.m.stellacentrum.sk
Zaujímavosť
Všetky zaujímavosti
CITROËN CACTUS M
(Frankfurt) - CITROËN predstavil na autosalóne vo Frankfurte novinku v podobe štúdie inšpirovanej modelom Méhari: CACTUS M. Značka zosobňuje v tejto novej štúdii (ktorá vychádza z modelu C4 Cactus) svoj vlastný pohľad na vozidlá určené na voľný čas.

Dizajn novej štúdie CACTUS M rozvíja možnosti modelu CITROËN C4 Cactus a odkazuje aj na štúdiu CITROËN Aircross, ktorá sa v apríli predstavila na autosalóne v Šanghaji. Zameranie na voľný čas podčiarkujú kolmejšie čelné sklo, zvýšené boky karosérie ako aj väčšie kolesá. Poznávacím znakom vozidla sú aj veľké a ľahké bočné dvere z plastu. Konštrukcia pripomína známy model Méhari, čo bolo vozidlo s ambíciou prekonávať všetky prekážky. Potvrdzuje to aj úplne otvorená karoséria, ktorá umožňuje, aby cestujúci na zadné sedadlá naskakovali cez jej okraj. Pri tom môžu využiť výstupok nad zadným blatníkom. Medzi pasažiermi a okolitým svetom nie sú žiadne prekážky.

V interiéri dominujú technické poťahy, odolávajúce poveternostným vplyvom. Nekompromisnému využitiu sa podriadilo aj spracovanie interiéru. Ten sa dá vystriekať prúdom vody, čomu napomáhajú aj priepusty v priestore na nohy. Konštrukcia sedadiel sa inšpirovala svetom surfov. Sú dvojdielne a potiahnuté farebným neoprénom. Vďaka tomu sú dostatočne komfortné a nepriepustné. Pasažieri na palube bez problémov prevezú športové náradie ako surf, wakeboard či windsurf.

CACTUS M predstavuje maximum slobody aj preto, že interiér sa môže premeniť na lehátko a z nafukovacej strechy umiestnenej pod dnom batožinového priestoru sa dá spraviť stan. Inovatívny systém nafukovania poskytne dostatočnú ochranu aj v prípade dažďa. CACTUS M má na palube aj najnovšie výdobytky známe z modelu C4 Cactus (dotyková obrazovka, ovládanie prevodovky Easypush…).

TECHNICKÉ ÚDAJE :

Dĺžka:
4,16 m

Šírka:
1,77 m

Výška:
1,48 m

Rázvor:
2,60 m

Benzínový motor
PureTech 110 S&S EAT6

Spotreba:
4,8 l/100 km

Emisie CO2:
110 g/km

Podvozok
Pneumatiky Bridgestone Tall & Narrow s priemerom 19’’Zdieľajte na Facebooku
STELLA Centrum Dopravných Informácií *75, umožňuje na tejto stránke prezeranie a preberanie informácií len na osobné, súkromné účely, nie na komerčné použitie, komerčnú prezentáciu. Používanie informácií z tejto stránky na komerčné účely, ich šírenie rozhlasovým vysielaním, prípadne ich zverejňovanie na iných webových stránkach je porušovaním autorských práv. Ich prípadné ďalšie publikovanie si vyžaduje písomný súhlas STELLA CENTRA.