.


.
.
.
.

.
.
.
.
.
.
.

.
.
.
.
.
.

.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.

.
.
.m.stellacentrum.sk
Zaujímavosť
Všetky zaujímavosti
DACIA: 4 milióny!
(Domaine de Courson) - Znie to neuveriteľne, no celosvetovo sa už predali 4 milióny vozidiel DACIA. Viac ako 11 000 fanúšikov značky sa zúčastnilo na DACIA pikniku v Domaine de Courson vo Francúzsku, na ktorom sa Denys Charrasse stal majiteľom štvormiliónteho vozidla DACIA.

Každým rokom DACIA rastie. Momentálne prežíva prekonanie rekordu svojej doterajšej histórie. Tento míľnik spoločne oslávila DACIA komunita v meste Domaine de Courson vo Francúzsku. Súčasťou histórie sa stal aj majiteľ štvormilióntej DACIA Duster, Denys Charrasse. Pána Charrasseho privítalo priamo na pikniku 11 212 zúčastnených.

DACIA prežíva úspech v 44 krajinách sveta, najmä vo Francúzsku. Vo Francúzsku je momentálne na 4. mieste v segmente osobných automobilov.

Na Slovensku sa od znovauvedenia značky predalo 22 032 vozidiel (roky 2004-april 2016), pričom najúspešnejším modelom na Slovensku je Sandero, veľkej obľube sa teší aj Duster, ktorý je druhý najobľúbenejší DACIA model.


Zdieľajte na Facebooku
STELLA Centrum Dopravných Informácií *75, umožňuje na tejto stránke prezeranie a preberanie informácií len na osobné, súkromné účely, nie na komerčné použitie, komerčnú prezentáciu. Používanie informácií z tejto stránky na komerčné účely, ich šírenie rozhlasovým vysielaním, prípadne ich zverejňovanie na iných webových stránkach je porušovaním autorských práv. Ich prípadné ďalšie publikovanie si vyžaduje písomný súhlas STELLA CENTRA.