.


.
.
.
.

.
.
.
.
.
.
.

.
.
.
.
.
.

.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.

.
.
.m.stellacentrum.sk
Zaujímavosť
Všetky zaujímavosti
Alternatíva dopravy: „ebajk“
(Bratislava) - Zvyšujúcou sa úrovňou a existenciou cyklopruhov vo väčších mestách prichádza do úvahy rozumné riešenie alternatívnej prepravy do práce a za koníčkami. Obchádzate svižne zápchy a kolóny, šetríte za pohonné hmoty a navyše niečo robíte pre seba. Reč je o elektrobicykloch, ktoré vďaka asistencii motora a batérie vám na ceste pomáhajú ako keby s vami šliapali do pedálov ďalší traja chlapi.

Cestné elektrobicykle
„Niekedy sú označované aj ako klasické a sú vhodné pre pohodlnú jazdu po meste, dedine alebo po spevnených cestách na dlhé vzdialenosti. Ak netreba dáždnik, je to ideálny alternatívny dopravný prostriedok“, hovorí Karol Guľa, manažér zatiaľ najväčšieho centra pre elektrobicykle, ktoré prednedávnom vzniklo v Bratislave. „Do tejto kategórie mestkých ebajkov patria aj skladacie, tvz. skladačky, ktoré naviac umožňujú uskladnenie v malom priestore, prepravu autom či výťahom, odstavenie v práci. Rôzne dizajnové kreácie sú veľmi moderné a oslovujú najmä mladú generáciu, čo je cítiť v našej predajni“, uzatvára Karol Guľa.

Kvalita je prvoradá
Tradične jedinečná kvalita materiálov a spracovania dáva aj dnes modelom z aktuálnej ponuky ebajkov punc luxusu. Bicykle patria svojou výbavou a spracovaním do prémiového segmentu v kategórii mestských elektrobicyklov. Dôležitým faktorom už od konštrukčného návrhu je sústredenie sa na komfort. Výrobca kladie vysoký dôraz aj na samotnú konštrukciu a vzhľad. Ozajstní znalci si určite všimnú, ako na elektrobicykloch cítiť nadšenie ich tvorcov pred detail. Napriek všetkým technologickým inováciám, nakoniec dáva predmetu hodnotu vždy ľudský faktor. V tomto prípade je to vášeň a remeselné zručnosti, ktoré vytvárajú dobrý a hodnotný bicykel. Prestížne mestské a trekingové elektrobicykle sú vybavené motormi Bosch.

Trocha techniky
Trekingový mestský elektrobicykel, má prehadzovačku integrovanú v zadnom náboji. Tým sa zjednodušuje jej údržba. Prehadzovanie je ovládané otočnou rukoväťou. Veľkosť kolies 28″v prípade mestského bicykla znamená pohodlnú jazdu a príjemnú ovládateľnosť a manévrovanie. Pohodlne zvládne aj nerovný terén. Primárne určenie: cesty a spevnené cesty.

Náš tip: Skladací Radius Urban
Elektrobicykel do mesta, konštruovaný s heslom „Aj jazda v meste môže byť zábava!“ Je ocenený cenou „Gold Winner Eurobike Award 2015“ vo svojej kategórii. Meno Radius tomuto modelu dali otočné riadidlá s možnosťou rotácie o 90° a iné premyslené, skladacie prvky riešiace nedostatok miesta pri uskladnení či prevoze. Praktickosť a jednoduchú údržbu podporuje prehadzovačka SRAM iMotion integrovaná v zadnom náboji. Hydraulické brzdy s vysokou účinnosťou zvyšujú bezpečnosť. Model Radius Urban má širokú mestkú výbavu, okrem stojanu, chráničky reťaze Chainruner, má slušivé blatníky, semi-integrované LED osvetlenie, vpredu aj vzadu. Veľkosť kolies 20″je bežnou veľkosťou v kategórii „skladačka“. Podporujú skladnosť a ľahkú manipuláciu, ktoré sú potrebné pre tento typ bicyklov.

O značke eBajk
eBajk je najväčšie špecializované obchodno-servisné centrum zamerané na elektrobicykle. Projekt a značka „ebajk“ vznikla ako dôsledok snahy realizovať sa prostredníctvom zážitkov a prežitých pozitívnych emócií zo športu. Zámerom je umožniť zákazníkom lepšie a plnohodnotnejšie užívať si pohyb, využívať nové rozumné technológie, a to produktmi s vysokou kvalitou a efektivitou. Plne vybavené centrum predáva, požičiava a servisuje akýkoľvek elektrobicykel. eBajk reprezentuje značky Ghost, Haibike, Lapierre, Winora, Apache, Bosch, Shimano, Yamaha, Cratoni, SKS, XLC, Fharer, Silvini, Club Ride Apparel, Engel sports. eBajk centrum poskytuje autorizovaný servis značiek Bosch a Shimano. Zabezpečuje aj servisovanie asistenčných pohonov Yamaha a 8Fun.


Zdieľajte na Facebooku
STELLA Centrum Dopravných Informácií *75, umožňuje na tejto stránke prezeranie a preberanie informácií len na osobné, súkromné účely, nie na komerčné použitie, komerčnú prezentáciu. Používanie informácií z tejto stránky na komerčné účely, ich šírenie rozhlasovým vysielaním, prípadne ich zverejňovanie na iných webových stránkach je porušovaním autorských práv. Ich prípadné ďalšie publikovanie si vyžaduje písomný súhlas STELLA CENTRA.