.


.
.
.
.

.
.
.
.
.
.
.

.
.
.
.
.
.

.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.

.
.
.m.stellacentrum.sk
Zaujímavosť
Všetky zaujímavosti
Opel oznámil ofenzívu
(Frankfurt) - 66. medzinárodný autosalón IAA vo Frankfurte sa pre Opel dnes ráno začal svetovou premiérou novej generácie modelu Astra. „Naša nová Astra je najlepší Opel aký sme kedy vyrobili a predstavuje kvantový skok pre značku Opel v mnohých smeroch,“ povedal Dr. Karl-Thomas Neumann, predseda predstavenstva Opel Group vo svojom otváracom príhovore na oficiálnej tlačovej konferencii.

Jedenásta generácia kompaktného automobilu značky Opel je nielen ľahšia, agilnejšia a účinnejšia ako jej predchodca – ale prichádza aj s prvkami, doteraz známymi iba vo vyšších segmentoch. Po premiére 5-dverovej Astry sa k predsedovi predstavenstva Opel Group na stánku Opel pripojila Mary Barra, predsedníčka predstavenstva koncernu General Motors, a spolu odhalili kombi Astra Sports Tourer. S približne 30 000 objednávkami do dnešného dňa má Astra už teraz veľký úspech, napriek tomu, že oficiálne uvedenie na trh bude ešte len 10. októbra.

Mary Barra: Urýchlenie produktovej ofenzívy a nová vlajková loď

Predsedníčka predstavenstva General Motors Mary Barra prišla oznámiť niekoľko dôležitých noviniek, týkajúcich sa európskej produktovej a modelovej ofenzívy. „Urýchľujeme modelovú ofenzívu Opel/Vauxhall. Od roku 2016 do roku 2020 uvedieme na trh 29 nových automobilov, vrátane elektromobilu a druhej vlajkovej lode popri modelovom rade Insignia. Bude ňou nové SUV, ktoré sa bude vyrábať v Rüsselsheime od konca tejto dekády a ktoré dodá značke ďalší technologický impulz,“ povedala Mary Barra. Cieľ pre budúcnosť je jasne definovaný: Opel/Vauxhall má plán stať sa druhým najväčším automobilovým výrobcom na európskom trhu do roku 2022 po dosiahnutí tretej pozície na trhu EU v segmentu osobných vozov v minulom roku.

Jednou z kľúčových technológií pre ďalší rozvoj je autonómna jazda – na tom GM a Opel intenzívne pracujú. „Uvidíme v automobilovom priemysle za najbližších päť až desať rokov viac zmien, ako sme videli za uplynulých 50 rokov,“ povedala Mary Barra, ktorá tiež načrtla, že víziou je premávka bez havárií. „Nový Opel Astra so všetkými systémami aktívnej bezpečnosti predstavuje dôležitý krok týmto smerom,“ dodala predsedníčka predstavenstva GM.

Dr. Neumann: Nová Astra prináša technológie luxusnej triedy do kompaktného segmentu
Najnovšia generácia kompaktného modelu Opel presne ukazuje, ako rýchlo sa vízia môže stať realitou. „Novou Astrou sme realizovali novú filozofiu vozidla, ktorú sme prezentovali tu na frankfurtskom autosalóne pred dvoma rokmi vo forme štúdie Monza Concept. Kompaktný exteriér, priestranný interiér so štíhlym a atletickým dizajnom a trendsetterská digitálna konektivita,“ povedal Dr. Neumann pri vysvetľovaní hlavných atribútov potenciálneho bestselleru kompaktnej triedy.

Astra novej generácie využíva novú, ľahkú architektúru vozidla. Každý komponent bol hmotnostne optimalizovaný, vďaka čomu je nový model až o 200 kilogramov ľahší ako jeho predchodca. K tomu sa perfektne hodia výkonné, úsporné a čisté motory najnovšej generácie. „Nové motory dovedú Astru na špičku svojho segmentu,” dodal Dr. Neumann.

Výrobca so sídlom v Rüsselsheime predstavil prelomové riešenia v oblasti konektivity novou generáciou systémov infotainmentu IntelliLink, ktoré sú teraz kompatibilné s Apple CarPlay aj Android Auto, spolu so systémom Opel OnStar. Tento telematický systém je osobný servisný asistent, strážny anjel, poskytovateľ služieb a zdroj mobilnej konektivity. K hotspotu Wi-Fi vo vozidle, zabezpečujúcom stabilné vysokorýchlostné mobilné dátové spojenie s vonkajšou anténou, sa dá pripojiť až sedem mobilných koncových zariadení. „OnStar je jedinečný v Európe. Opel v tejto oblasti opäť raz udáva trend,“ povedal Dr. Neumann.

Nová Astra je prvým automobilom kompaktnej triedy, ktorý ponúka inteligentné, neoslňujúce reflektory IntelliLux LED® matrix. Okrem toho prichádza so širokou škálu inovatívnych asistenčných systémov a praktických detailov. Napríklad dvere batožinového priestoru kombi Astra Sports Tourer sa dajú otvoriť a zatvoriť bez fyzického dotyku, definovaným pohybom nohy pod zadným nárazníkom.

„Pokračujeme v uplatňovaní našej filozofie poskytovať technológie z luxusnej triedy všetkým zákazníkom Opel za dostupné ceny,“ vysvetľuje Dr. Neumann. „Nová Astra je na prvom mieste v triede aj z hľadiska celkových prevádzkových nákladov. Nová efektivita sa naozaj vypláca.“


Zdieľajte na Facebooku
STELLA Centrum Dopravných Informácií *75, umožňuje na tejto stránke prezeranie a preberanie informácií len na osobné, súkromné účely, nie na komerčné použitie, komerčnú prezentáciu. Používanie informácií z tejto stránky na komerčné účely, ich šírenie rozhlasovým vysielaním, prípadne ich zverejňovanie na iných webových stránkach je porušovaním autorských práv. Ich prípadné ďalšie publikovanie si vyžaduje písomný súhlas STELLA CENTRA.