.


.
.
.
.

.
.
.
.
.
.
.

.
.
.
.
.
.

.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.

.
.
.m.stellacentrum.sk
Zaujímavosť
Všetky zaujímavosti
Suzuki do kozmu?
(Tokio) - Suzuki začne vyvíjať vozidlo spôsobilé zvládnuť pristátie na Mesiaci, prejsť po jeho povrchu polkilometrovú vzdialenosť či zbierať a odosielať z neho videá a snímky vo vysokom rozlíšení.

Vyplýva to zo zmluvy o partnerstve, ktorú uzatvorila Suzuki a lunárny výskumný tím Hakuto - jediný japonský účastník medzinárodného vesmírneho projektu Google Lunar XPRIZE.

Suzuki existuje už viac ako storočie. Z toho približne polovicu produkuje spoľahlivé, úsporné a v teréne zdatné kompaktné vozidlá. Pri snahe o vstup do kozmu prostredníctvom mesačného terénneho vozidla uplatní Suzuki najmä svoje technológie pre minimalizáciu hmotnosti či kontrolu trakcie z vývoja malých automobilov a automobilov s pohonom 4x4.


Zdieľajte na Facebooku
STELLA Centrum Dopravných Informácií *75, umožňuje na tejto stránke prezeranie a preberanie informácií len na osobné, súkromné účely, nie na komerčné použitie, komerčnú prezentáciu. Používanie informácií z tejto stránky na komerčné účely, ich šírenie rozhlasovým vysielaním, prípadne ich zverejňovanie na iných webových stránkach je porušovaním autorských práv. Ich prípadné ďalšie publikovanie si vyžaduje písomný súhlas STELLA CENTRA.